in

Kaimo reikalų komitetas tęsia diskusijas dėl žemės servitutų teisinio reglamentavimo tobulinimo

Seimo Kaimo reikalų komitetas (KRK) surengė pasitarimą su Aplinkos ir Žemės ūkio ministerijų bei Nacionalinės žemės tarnybos prie Aplinkos ministerijos atstovais dėl žemės servitutų teisinio reglamentavimo tobulinimo.

2023 m. sausio 11 d. posėdyje, svarstydamas Žemės įstatymo 13, 23, 40 ir 42 straipsnių pakeitimo įstatymo projektą Nr. XIVP-2238 ir jį lydinčio Žemės reformos įstatymo 19 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą Nr. XIVP-2239, KRK nutarė daryti minėtų projektų svarstyme komitete pertrauką ir pratęsti diskusijas dėl žemės servitutų reglamentavimo tobulinimo.

Pasitarime pasikeista nuomonėmis dėl būtinybės valstybei prisiimti atsakomybę už praeityje padarytas klaidas, apsaugoti privačių žemės savininkų interesus ir teisėtus lūkesčius. Aptartas kompromisinis pasiūlymas, kaip užtikrinti privažiavimą prie žemės sklypų nustatant servitutus administraciniu aktu. Šį pasiūlymą rekomenduota suderinti ministerijų lygmeniu ir iki vasario 8 d. pateikti KRK pasiūlymus raštu.

KRK pasitarime taip pat diskutuota dėl Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymo Nr. XIII-2166 tobulinimo perspektyvų. KRK dar 2022 m. lapkričio 23 d. pasiūlė Vyriausybei šiame įstatyme įtvirtintas specialiąsias žemės naudojimo sąlygas, įvertinant jų reikalingumą ir pagrįstumą. Vyriausybės kanceliarija informavo, kad visos valstybės institucijos mato poreikį iš esmės tobulinti šio teisės akto nuostatas, reglamentuojančias specialiųjų žemės naudojimo sąlygų (tarp jų – ir sanitarinių apsaugos zonų) ir atitinkamų veiklos apribojimų jose turinį (dydžius), taip pat jų nustatymo ir įteisinimo tvarką, todėl prie šių teisinio reglamentavimo klausimų sprendimo Vyriausybė ketina grįžti šių metų pirmąjį pusmetį. KRK nariams pristatyta idėja atsisakyti sanitarinės apsaugos zonų nustatymo, ir planuojami artimiausi Vyriausybės darbai šioje srityje.       

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0