in

Bitininkas A. Amšiejus maistą užsiaugina pats: „Man nereikia mano užauginto obuolio laikyti 10 minučių sodos tirpale“

Bendrai organizmo sveikatai didelę įtaką daro žarnyno veikla. Kuomet žarnyne stinga gerųjų bakterijų, atsiranda lėtiniai uždegimai, išsivysto nutukimas ar neurologiniai sutrikimai. Kaip turėtų atrodyti mityba, norint palaikyti tinkamą balansą ir išvengti susirgimų?

Sveikatos ir sveikos gyvensenos laidoje „Sveikas rytojus“ buvo diskutuojama apie tai, kaip žmogaus organizme ima formuotis uždegiminiai procesai, kurie vėliau gali peraugti į sunkias onkologines ligas bei kodėl šiuolaikinė medicina daug dėmesio skiria žarnyno mikrobiotos sveikatai.

Beveik pusšimtį metų bitininkyste užsiimantis vienas garsiausių Lietuvos sodininkų, gamtos mokslų daktaras Algirdas Amšiejus yra įsitikinęs, kad žmogaus sveikatos lobiai glūdi gamtoje.

„Visko, ko mums reikia, galima rasti gamtoje ir viską galime užsiauginti patys. Tik turime žinoti ne kaip, o ką teisingai vartoti“, – laidoje teigė A. Amšiejus.

Sveikata ir energija trykštantis gamtos mokslų daktaras pasakojo, kad kasdien valgo vaisius bei daržoves, kurias užsiaugina savo ūkyje. Taip jis užsitikrina, kad organizme netrūks nei antioksidantų, nei fitocheminių medžiagų.

„Mes jau, ko gero, sulaukėme tokio amžiaus, ir turime uždirbę tiek pinigų, kad galime sau leisti užsiauginti maistą. Vienas iš brangiausių dalykų – auginti sau maistą. Aš užsiauginu visas daržoves: bulvės, pupeles, brokolius. Todėl žinau, kaip tas maistas ir kokiomis sąlygomis atsirado. Man nereikia mano užauginto obuolio laikyti 10 minučių sodos tirpale ir paskui jį gerai nulupti. Jei nulupai obuolį, jis jau nebėra obuolys, pilnas ląstelienos, fenolių. Tuomet dingsta tam tikros skaidulos. Kuomet prasideda slyvų augimo metas, jos tampa mano pusryčiais. Aš einu į sodą, kepurę išverčiu į kitą pusę, prisiskinu slyvų ir kol pareinu namo, kepurę išverčiu atgal, nes jau ji būna tuščia“, – pasakojo Algirdas.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0