in

Bus kompensuojama už prenumeratos pristatymo retai ir vidutiniškai apgyvendintų vietovių gyventojams paslaugą

Seimas pritarė Pašto įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIVP-2309(2), papildydamas periodinių leidinių pristatymo paslaugos teikimo nuostolių kompensavimo mechanizmą, įtraukiant ne tik kaimo gyvenamųjų vietovių, bet ir miestų, kurie patenka į retai ir vidutiniškai tankiai apgyvendintas gyvenamąsias vietoves, prenumeratorius, o paslaugų teikimą užtikrinant Vyriausybės įpareigotam universaliosios pašto paslaugos teikėjui.

Priimtomis pataisomis nustatyta, kad Vyriausybė tvirtins periodinių leidinių pristatymo prenumeratoriams paslaugos tarifų nustatymo kriterijus, kas treji metai tvirtins periodinių leidinių pristatymo prenumeratoriams paslaugos didžiausius tarifus. Tarifų galiojimo laikotarpiui Vyriausybė ar jos įgaliota institucija tvirtins miestų, kurie patenka į retai ir vidutiniškai tankiai apgyvendintas gyvenamąsias vietoves, sąrašą.

Susisiekimo ministerija rengs ir teiks Vyriausybei tvirtinti periodinių leidinių pristatymo šių vietovių prenumeratoriams paslaugos tarifų nustatymo kriterijus.

Pašto įstatyme nustatyta, kad Ryšių reguliavimo tarnyba vykdys ne tik kaimo gyvenamųjų vietovių, bet ir miestų, kurie patenka į retai ir vidutiniškai tankiai apgyvendintas gyvenamąsias vietoves, prenumeratoriams paslaugos tarifų taikymo priežiūrą.

Vyriausybės įpareigotas universaliosios pašto paslaugos teikėjas privalės pristatyti periodinius leidinius šių vietovių prenumeratoriams.

Už Pašto įstatymo pakeitimus balsavo 129 Seimo narys, nė vienas nebalsavo prieš, du parlamentarai susilaikė. Įstatymas įsigalioja 2023 m. sausio 1 d.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0