in

Ministras K. Navickas ES institucijas kvietė būti atviras argumentais grįstiems pokyčiams

Prahoje (Čekija) vykusioje neformalioje ES žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų taryboje dėmesys skirtas vienam aktualiausių šio meto klausimų – apsirūpinimo maistu užtikrinimui.

Ministrai tarėsi, kaip, siekiant šio tikslo, atsižvelgiant į klimato kaitos, karo Ukrainoje, infliacijos ir kitus iššūkius, geriau koordinuoti veiksmus tiek ES viduje, tiek su tarptautiniais partneriais. Taip pat aptarta, kaip būtų galima siekti tvaresnių maisto sistemų ne vien mažinant ūkininkavimo intensyvumą, bet ir pasitelkiant naujas technologijas.

Taryboje dalyvavęs žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas, kalbėdamas apie šių dienų iššūkius, akcentavo būtinybę Europai atsilaikyti kainų krizės akivaizdoje, kad galėtume padėti Ukrainai ne tik laimėti karą, bet ir padėti ją atstatyti. „Priimdami Ukrainą į ES šeimą tai padarysime ir greičiau, ir aukštais ES standartais“, – pabrėžė K. Navickas.

Ministras pažymėjo, kad kitame kokybiniame lygyje turės būti ir ES žemės ūkio politika.

„Situacija žemės ūkyje keičiasi ne tik veikiant krizėms, bet ir kintant technologijoms, didėjant patirčiai ir žinioms. Pavyzdžiui, reikalavimas išlaikyti referencinius daugiamečių pievų ir ganyklų dydžius. Prieš 18 metų, kai Lietuvoje buvo priimti šie įsipareigojimai, mes dar turėjome sovietmečio likučius mūsų žemės ūkio struktūroje. Tačiau per tą laiką pasikeitė ne tik žemės ūkio technologijos, bet ir žinios, taip pat supratimas apie efektyviausias klimato kaitos valdymo priemones ar biologinės įvairovės apsaugos sprendimus“, – teigia ministras.

Jis kvietė ES institucijas būti atviras argumentais grįstiems pokyčiams, kad galėtume užtikrinti gyvybiškai svarbius piliečių poreikius, tarp jų ir apsirūpinimą maistu.

Kalbėdamas apie ūkininkavimo intensyvumo mažinimą ministras teigė, kad jis neturi būti savitikslis.

„Mes visada turime žinoti galutinį siekį. Tarkime, dirvožemis turi savo ribotas galimybes užauginti derlių, ir jei netaikysime tvarios žemdirbystės metodų, ši riba bus peržengta greičiau, o kelias atgal bus labai ilgas“, – kalbėjo ministras.

Prie tvarumo ir apsirūpinimo maistu tikslų siekimo gali prisidėti ir naujos technologijos, tokios kaip nauji genominiai metodai, tačiau tolesnei jų plėtrai ir inovacijoms būtinas teisinis aiškumas.

Nuotraukos: EU2022_CZ | Flickr

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0