in ,

Pirmosios ženklo „Nacionalinė kokybė Lietuva“ kregždės

Pirmieji Lietuvos ūkiai jau gavo sertifikatus, suteikiančius galimybę produktus ženklinti Nacionalinės maisto kokybės (NKP) ženklu „Nacionalinė kokybė Lietuva“ ir taip įrodančius, kad jie yra lietuviški, natūralūs, kokybiški ir auginami tausojant aplinką.

Tokius sertifikatus gavo 4 ūkiai. Trys iš jų augina juoduosius serbentus, o vienas – braškes bei sausmedžių uogas. Jau netrukus rinkoje bus galima pamatyti šių ūkių produkciją, paženklintą naujuoju NKP ženklu, kuris sukurtas gegužės mėnesį atnaujinus Nacionalinę maisto kokybės sistemą (NKP sistema).

Pasak Žemės ūkio ministerijos Maisto pramonės ir kooperacijos skyriaus vedėjos Jolitos Martutaitytės, naujo ženklo atsiradimas padidins NKP asortimentą, rinkoje bus daugiau kokybiškesnės produkcijos, o vartotojai turės didesnį pasirinkimą.

„Atnaujinus NKP sistemą gamintojams atsirado daugiau galimybių:  dabar produkcijai keliami reikalavimai skaidomi į 2 lygius – pagrindinius reikalavimus atitinkantys produktai gali būti ženklinami NKP ženklu „Nacionalinė kokybė Lietuva“, o ambicingesni gamintojai gali siekti dar aukštesnio kokybės lygio ir sertifikuoti produkciją NKP ženklu „Kokybė“, – teigia J. Martutaitytė.

NKP – tai produktai, kurie pasižymi savo natūralumu, maistingumu bei aplinkos tausojimo aspektais. Šių produktų gamybos procese ribojamas mineralinių trąšų, pesticidų, vaistų naudojimo kiekis, dažnumas ir laikas, įgyvendinami paukščių auginimo be antibiotikų reikalavimai.

Šie produktai yra šviežesni, nes vartotojus pasiekia greičiau.

Ūkininkai, siekiantys sertifikuoti savo produkciją pagal NKP sistemą, įgyja konkurencinį pranašumą, nes sertifikuoti produktai, kurių gamybos procesas yra kontroliuojamas nepriklausomos sertifikavimo įstaigos, pelno vartotojų pasitikėjimą.

Tai taip pat sukuriama aukštesnė pridėtinė vertė ir ūkininkas už savo produkciją gali gauti aukštesnę kainą. Naudos yra ir daugiau – valstybė teikia finansinę pagalbą kokybiškų maisto produktų gamybai skatinti, juos populiarinti ir realizuoti.

Vartotojai tokius produktus lengviau atpažįsta parduotuvių lentynose, nes jie ženklinami specialiais NKP ženklais.

Ūkininkai ir gamintojai, norintys pabrėžti savo auginamos ir gaminamos produkcijos kokybę ir savo produkciją ženklinti NKP ženklu, dėl produkcijos sertifikavimo gali kreiptis į vieną iš dviejų sertifikavimo įstaigų – VšĮ „Ekoagros“ arba UAB „Ekoliuks“.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0