in

Ministerijoje lankėsi projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyviai

Apie pokyčius po kelių dešimčių metų būtina galvoti jau šiandien. Tokią žinią išsinešė Žemės ūkio ministerijoje apsilankę du projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyviai: moksleivis Titas Perskaudas iš Kaišiadorių rajono, Rumšiškių, ir būsima politikos mokslų studentė Monika Arlauskaitė iš Plungės.

Jaunuoliai susitiko su žemės ūkio ministru Kęstučiu Navicku bei  aptarė klimato kaitos, ekologijos klausimus, diskutavo apie jaunimo galimybes ir atsakomybes.

Moksleiviai domėjosi Europos žaliojo kurso programos įgyvendinimu, klausė, kaip atrodys Lietuva 2050 metais, kokia ateitis laukia Lietuvos žemės ūkio bei ką jauni žmonės gali padaryti, kad pasaulis taptų ekologiškesnis.

Anot ministro, klimato kaitos pokyčių greitis priklauso ir nuo visuomenės požiūrio, ir nuo jaunų žmonių iniciatyvų. „Jei norime teigiamų pokyčių ateityje, apie juos galvoti ir nebijoti diskutuoti reikia jau dabar“, – sako K. Navickas.

Nereikėtų nustebti, jog dėl migracijos ir klimato kaitos Lietuvoje auginamos kultūros gali pakisti. Galima tikėtis iššūkių, kad senosios augalinės kultūros išnyks, o naujos dar nebus prisitaikiusios ne tik prie Lietuvos klimato, bet ir prie gyventojų poreikių.

Moksleiviai taip pat susitiko su ministerijos Tarptautinių reikalų ir eksporto skatinimo skyriaus specialistais. Skyriaus vedėjas dr. Antanas Venckus moksleiviams papasakojo apie lietuviškų žemės ūkio ir maisto produktų eksportą, jo skatinimo priemones – jų pristatymą tarptautinėse parodose, verslo misijas, kurių metu gamintojai turi galimybę susitikti ir užmegzti ryšius su kitų šalių verslo atstovais. „Verslo misijos yra puiki proga pristatyti Lietuvos maisto ir gėrimų rinką bei suprasti, ką  kitiems galime pasiūlyti “, – atkreipė dėmesį dr. A. Venckus.

Projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyviai džiaugėsi edukacine programa alpakų ūkyje Trakų rajone. Šio ūkio šeimininkė Jolanta Kuorienė papasakojo apie pirmąsias į Lietuvą atvežtas alpakas, jų rūšis, vilnos savybes ir panaudojimą.

Moksleiviai dar lankysis Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute, kur sužinos apie naminių ir laukinių gyvūnų ligas, iš arti pamatys atliekamus tyrimus. Paskutinę susitikimo dieną moksleivių laukia išvyka į UAB „Lietuvos žirgynas“.

Šiemet projektas vyksta 14-ą kartą. 30 baigiamųjų klasių moksleivių turi unikalią galimybę iš arti susipažinti su Vyriausybės veikla ir darbo viešajame sektoriuje principais. Visą savaitę jie gilinasi į valstybinių institucijų darbą ir gali iš arti pamatyti politikų kasdienybę.  

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0