in

K. Navickas: strateginis planas derintas su ūkininkais, kartoja nesitrauksiantis

Dalies žemdirbių raginamas trauktis iš posto žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas sako neturintis tam priežasčių. Be to, daliai ūkininkų priekaištaujant dėl ministerijos parengto Žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 metų strateginio plano, ministras sako, kad jis su ūkininkais buvo derinamas.

„Norėtųsi turėti pagrindo tokiems raginimams (trauktis – BNS). Vertinti mane kaip visą griaunantį terminatorių turbūt yra per daug garbės, norėtųsi konkretumo, kuriose vietose yra žlugdoma ir ar yra žlugdoma, nes teiginių dėl teiginių tikrai negaliu komentuoti“, – žurnalistams pirmadienį sakė K. Navickas.

Žemės ūkio tarybos teigimu, ministro sprendimai nėra derinami su žemdirbiais, jie naikina šalies žemės ūkį. Jie taip pat sako, jog ministras klaidina teigdamas, jog strateginis planas Europos Komisijai buvo pateiktas laiku – iki gruodžio 31 dienos. 

„Šitoje situacijoje pats komisaras paskubėjo pranešdamas, kas kur nepateikė, nes paskui kitame oficialiame Europos Komisijos pateikime Lietuva jau yra prie pateikusių šalių. Tai šitoje vietoje apie ką mes kalbam?“ – sakė K. Navickas.

„Jei būtų kažkam žala padaryta, ar dėl sankcijų, tikrai reikėtų daryti tarnybinį tyrimą ir išsiaiškinti, kas ten kur nesuvaikščiojo. Bet kadangi čia žalos nėra ir planas yra pateiktas, tikrai nesiimsiu atsukinėti laikrodžio, nes nematau tame prasmės. Nežinau, ar čia kažkam jis apskritai yra problema“, – pridūrė jis.

Ministras taip pat pabrėžė, jog planas buvo derinamas ir pristatomas visoms žemės ūkio asociacijoms, tačiau ne į visus jų siūlymus buvo atsižvelgta. 

„Sprendimų, apie kuriuos nežinotų Žemės ūkio taryba, nėra. Nėra nė vieno sprendimo, kurį mes būtume nutylėję. Kad jie ne visiems patinka, čia faktas“, – sakė K. Navickas.

Ministras sakė tikintis strateginiu planu, kuris, anot jo, numato intensyvesnę paramą vidutiniams, jauniems ūkiams. Anot jo, plano poveikis kol kas dar nėra atliktas, tą planuojama padaryti kovo mėnesį. Vėliau, sulaukus Europos Komisijos pastabų, planas dar galės būti koreguojamas.

Parengė: BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiam
a.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

eighteen − seven =

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0