in

Cukrinių runkelių augintojai ruošiasi sėjai

Asociatyvi nuotr. (Pexels)

Nežinomybės dėl Marijampolės cukraus fabriko ateities kamuojami Suvalkijos ūkininkai, jeigu ne atvėsę orai, galėtų imtis cukrinių runkelių sėjos, nes šiemet augintojai pagal jau sudarytas sutartis yra įsipareigoję užauginti ir pristatyti į Marijampolės cukraus fabriką apie 230 tūkst. tonų cukrinių runkelių, suderėta ir kiek didesnė supirkimo kaina – 50 centų daugiau nei pernai už toną, rašo portalas valstietis.lt.

Marijampolės rajone veikiančios ir beveik 80 hektarų cukrinių runkelių auginančios Kuktų žemės ūkio bendrovės pirmininkas Antanas Jasiulevičius sako, kad neišspręstos Marijampolės cukraus fabriko statuso problemos cukrinių runkelių augintojų tiesiogiai neveikia, nes jie runkelių auginimo sutartis sudaro ne su cukraus fabriku, o su įmone  „Žvalguva“. 

Šakių rajone „Barzdų agroservisas“ šiemet planuoja sėti apie 150 ha cukrinių runkelių.  Pasak šios bendrovės vadovo, kooperatyvo „Marijampolės regiono cukriniai runkeliai“ valdybos pirmininko Almanto Pališkio, išsiderėta didesnė kaina 26,5 euro už toną leis gauti daugiau pajamų. 

„Jau ir pridėti 50 centų už toną jausis. Mat, jeigu ūkis išaugins ir pristatys perdirbimui 10 tūkst. tonų šakniavaisių, susidarys papildomi 5 tūkst. eurų“,  – svarstė  A.Pališkis.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0