in

Universitetas laukia studentų – išskirtinės sąlygos motyvuotiems

Asociatyvi nuotr. (Pexels)

VDU Žemės ūkio akademija ir verslas priėmė analogų neturintį sprendimą – nuo šių mokslo metų itin perspektyvias bei paklausias studijų kryptis besirenkantys studentai gaus solidžias kasmėnesines stipendijas. O tie, kuriems šiek tiek pritrūko iki konkursinio balo, užtikrinančio galimybę siekti aukštojo mokslo, turės galimybę ne tik per vienerius metus joms pasirengti ir pagerinti abitūros egzaminų rezultatus, bet ir, juos sėkmingai perlaikius, tęsti studijas antrame pasirinktos specialybės kurse. 

„Ši iniciatyva kilo iš verslo, tvirtinančio, jog daugeliui veiklų, susijusių su žemės ūkio sektoriumi, trūksta aukštos kvalifikacijos specialistų, įgijusių tiek bakalauro, tiek magistro laipsnį“, – VDU Žemės ūkio akademijos kanclerė, profesorė Astrida Miceikienė. 

Anot jos, tai liudija ir pernai baigta rengti bei pristatyta Lietuvos regioninių tyrimų instituto ataskaita. Joje nustatyta, jog darbą įvairiose šalies įmonėse kasmet gebėtų rasti vidutiniškai 1260 naujai parengtų žemės ūkio ir kaimo plėtros specialistų bei kitų kvalifikuotų darbuotojų. 

„Pastebima, kad darbdaviai ieško naujausias technologijas išmanančių, kelias kalbas mokančių absolventų. Ir čia kalbame ne tik apie žemės ūkio produktų gamybą, bet ir apie prekybą jais. Taip pat pozicijas techninės  krypties versluose ar net valdžios institucijose“, – kalbėjo prof. A. Miceikienė. 

Tokia situacija, pasak pašnekovės, natūrali, nes maždaug ketvirtadalis viso Lietuvos eksporto yra susijęs su žemės ūkio produkcija. 

„Dronai, modernūs įrenginiai, robotai, išmaniosios technologijos – jau daugelio su žemės ūkiu susijusių verslų kasdienybė, kuriai studijos ir padeda kokybiškai pasiruošti“, – pasakojo VDU Žemės ūkio akademijos kanclerė. 

Didžiausias poreikis šiuo metu yra agronomijos, inžinerijos, miškininkystės, ekologijos krypčių absolventų. 

„Daugelis mūsų studentų dar besimokydami susiranda darbą“, – sakė prof. A. Miceikienė. 

Valstybinėse institucijose jau kurį laiką diskutuojama dėl su žemės ūkio sektoriumi susijusių specialistų poreikio ir priimtinesnių studijų sąlygų sudarymo motyvuotiems, bet per žemais balais egzaminus išlaikiusiems abiturientams. 

„270 – tiek pernai buvo norinčiųjų studijuoti akademijoje, bet neįveikusiųjų privalomojo 5,4 konkursinio balo barjero“,  – patikslino VDU Žemės ūkio akademijos kanclerė. 

Nemažai daliai abiturientų iki galimybės įgyti išsilavinimą aukštojoje mokykloje tetrūko 0,1 – 0,5 balo. 

„Mes žinome šią situaciją ir suprantame pagrindinę jos priežastį – tai kokybės skirtumų tarp vidurinio išsilavinimo mieste bei regionuose pasekmė. Verslas su valstybe apie tai jau ne vienerius metus diskutuoja, bet politikai pokyčių imasi nenoriai – juk pripažinti,  kad švietimo sistema stringa, niekam nėra malonu“, – sakė „Dojus Group“ įkūrėjas Pranas Dailidė. 

Anot jo, žinių spragų vidurinio išsilavinimo metu turėjęs motyvuotas jaunimas, studijų metu, pasiveja bendrakursius bei įgyja tiek pat, kiek ir visi, darbui reikiamų kompetencijų. 

„Verslas taip pat yra linkęs padėti norintiems siekti žinių. Tikslinės stipendijos, galimybės atlikti praktiką ir įsidarbinti. Ambicingi, kompetetingi ir žemės ūkiu besidomintys žmonės visada yra laukiami“, – sakė P. Dailidė. 

Iš 190 „Dojus Group“ darbuotojų, užimančių įvairias pareigas Lietuvos padalinyje, maždaug pusė yra baigę VDU Žemės ūkio akademiją. 

P.Dailidė neabejojo, jog gerai su žemės ūkio sektoriumi susijusias sritis išmanančiųjų poreikis mūsų šalyje yra didelis. 

„Bet biurokratinės kliūtys kol kas neleidžia atsikvėpti nei abiturientams, bei būsimiems jų darbdaviams. Sprendimai būtini. Ir jie turėtų būti skubūs“, – įsitikinęs pašnekovas. 

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0