in

Parlamentarams pristatomos pataisos dėl verslinės žvejybos Kuršių mariose draudimų

Asociatyvi nuotr. (Pexels)

Seimui antradienį pristatomos pataisos, kuriomis siūloma uždrausti verslinę žvejybą vidaus vandenyse, būtų leidžiama tik specializuota stintų žvejyba ir nėgių žvejyba bučiukais. Kitų žuvų verslinė žvejyba būtų galima tik jūroje, polderiuose ir privačiuose vandens telkiniuose.  

Žvejams verslininkams, kurie neteks galimybių tęsti žvejybos veiklą, numatomos kompensacijos.

Tokius Žuvininkystės įstatymo pakeitimus savo parašais parėmė 40 parlamentarų, daugiausia valdantieji konservatoriai, liberalai ir Laisvės frakcijos nariai, taip pat keli socialdemokratai, „darbiečiai“, „valstiečiai“.  

Pataisomis taip pat numatyta panaikinti perleidžiamąją teisę į žvejybos vidaus vandenyse kvotą ir išlygą, dabar leidžiančią prekiauti vidaus vandenyse sugautomis neverslinio dydžio žuvimis.

Iniciatoriai sako, kad pastarasis pakeitimas nebeskatins žvejų gaudyti mažesnes negu leidžiama žuvis.   

Verslinės žvejybos atstovai įspėja apie tai, kad uždraudus žvejybą Kuršių mariose, kurios yra vienintelis vidaus vandens telkinys, kuriame dar galima verslinė žvejyba, neliktų vietinės žuvies, gali kilti jos kainos. 

Kai kurie verslinės žuvininkystės atstovai akcentuoja pastaruoju metu sparčiai intensyvėjančią mėgėjišką žvejybą.

Vyriausybė savo programoje įsipareigojo uždrausti verslinę žvejybą, o akvakultūrą padaryti pagrindiniu apsirūpinimo žuvimi šaltiniu.  

Autorė Sniegė Balčiūnaitė

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0