in

Apie tai, kuo jau stebina ar netrukus stebins Lietuvos mokslininkai – „Regionų ateities forume”

Asociatyvi nuotr. (Pexels)

„Ateities nuspėti negali niekas, tačiau ją galima sukurti”, – teigia VDU Žemės ūkio akademijos kanclerė prof. dr. Astrida Miceikienė. 

Balandžio 15 d. šios aukštosios mokyklos iniciatyva organizuojamas pirmasis, išskirtinis „Regionų ateities forumas”. Jame šalies mokslininkai ir ekspertai, savo mokslinį bei studijų potencialą skiriantys regionų plėtrai bei pažangai kurti, siekia visuomenei pristatyti aukštų įvertinimų tarptautiniuose reitinguose sulaukusius naujausius mokslinių tyrimų rezultatus.

„Juk šiandieninis šalies ir jos regionų vystymasis ypač susijęs su gebėjimu kurti inovacijas ir prisitaikyti reaguojant į nuolat kintančią bei konkurencinę aplinką. Vis dėlto, bet kurios srities progresas neįmanomas be bendruomenės, kuri aktyviai ir atvirai dalintųsi naujausiomis žiniomis bei kartu kurtų vietovės vystymosi galimybes”, – forumo svarbą pristatė prof. dr. A. Miceikienė. 

Renginio tikslas – pasiūlyti moksliniais tyrimais grįstus sprendimus, padedančius regionų plėtros ir inovatyvios pažangos grėsmes paversti galimybėmis, stiprinti savivaldybių finansinį savarankiškumą bei aptarti metodus, kuriuos galima taikyti siekiant veikti aktyviai, užtikrinant darnų ir sėkmingą regionų vystymąsi.

Anot prof. dr. A. Miceikienės, kasmet VDU Žemės ūkio akademijoje atliekama dešimtys mokslinių tyrimų, padedančių ne tik sukurti naujus techninius sprendimus, bet ir gerinti maisto produktų kokybę, tausoti gamtą, laikytis žaliojo kurso. Už nuveiktus darbus Kaune įsikūrusi akademija pernai pateko į pasaulio universitetų reitingo keturi šimtuką. 

„Visuomet įspūdinga, kai mokslininkų atradimai gali pagerinti kiekvieno iš mūsų gyvenimo kokybę. Taip pat džiugu, jog į šiuos procesus įsitraukia vis daugiau jaunų žmonių, pasirenkančių studijas VDU Žemės ūkio akademijoje, ir vėliau tęsiančių karjerą kuriant tai, kas bus svarbu ateities visuomenei“, – sakė „Regionų ateities forumo“ globėjas, Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius.

Jo teigimu, „Regionų ateities forume“ bus pristatyta daugiau nei keturiasdešimt praktiškų pranešimų apie bioįvairovę, sumanųjį vietos turizmą, partnerystę tvarkant bio sklaidžias atliekas, žaliuosius finansus, pienininkystės ūkių tvarumą, išmaniąją melioraciją, sveiką dirvožemį ir sveikatai palankų maistą bei kitas nūdienos aktualijas. 

„Į keturias potemes suskirstytame renginyje bus gausu idėjų ne tik aktualių regionų savivaldos, nevyriausybinių organizacijų, verslo profesionalams, bet ir ateities mokslininkams ar tik dabar studijas besirenkantiems abiturientams“, – sakė prof. dr. A. Miceikienė.

Pasak pašnekovės, būtent jauni žmonės neretai įkvepia netikėtiems tyrimams ir sprendimams. 

Lietuvoje gimstančių naujovių sąraše – ir sauso jogurto kąsneliai, inovatyvios ekologiškos trąšos ar precizinės sėjos technologinio proceso valdymo modelis.

„Regionų ateities forume“ bus pristatytas daug visuomenės dėmesio sulaukęs projektas „Dirvožemio drėgmės reguliavimas – išmanioji melioracija“. 

Šiuo metu reguliuojamojo drenažo sistema jau veikia daugiau nei keturiose dešimtyse ūkių, jų bendras plotas didesnis kaip 1 tūkst. ha. 

„Vykdėme Europos inovacijų partnerystės projektą, viskas veikia puikiai, dabar kuriama mobili aplikacija. Planuojama, kad ūkininkas mobiliajame telefone turėdamas ją galės matyti, kokia dirvožemio drėgmė ir galės tai reguliuoti. Ši sistema leis nelabai sudėtingai per mobilias aplikacijas reguliuoti dirvožemio drėgmės atsargas. Tai yra naujos technologijos, kurioms reikia naujos kartos specialistų“, – sakė VDU Žemės ūkio akademijos Vandens ūkio ir žemėtvarkos fakulteto doc. dr. Inga Adamonytė. 

VDU Žemės ūkio akademijos kanclerė prof. dr. A. Miceikienė neabejoja, kad žemės ūkio sektorius tampa viena perspektyviausių sričių kurti inovacijas ir diegti išmaniąsias technologijas. 

„Apie tai ir dar daugiau kalbėsimės „Regionų ateities forume“. Pats darbas žemės ūkyje nebūtinai yra darbas kaime, tai yra labai plataus spektro žinių ir patirčių laukas, darbas su skaitmeninėmis technologijomis, dirbtiniu intelektu grįstais verslo valdymo įrakiais. Galima išmokti tobulėti labai įvairiais kampais – nuo agronominių iki finansinių žinių, nuo inžinerinių iki kūrybinių sprendimų, – kalbėjo kanclerė, – Jeigu pavyksta sėkmingai veikti žemės ūkyje, turbūt yra garantija, kad pavyks veikti bet kurioje kitoje sferoje, nes žemės ūkis yra nuolat kintantis. Žemės ūkis yra labai nuostabi mokykla, platforma veikti ir įgyti patirties, reaguoti čia ir dabar“. 

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0