in

Teikiant paraišką miškui įveisti svarbu iš anksto pasirūpinti reikalingais dokumentais

Asociatyvi nuotr. (Pexels)

Žemės ūkiui nenaudingi, nenašūs žemės sklypai gali tikti miškui. Sutvarkius apleistą, dirvonuojantį sklypą, jį apželdinus, galima gauti ne tik ekonominės naudos, bet ir ilgalaikio, ateities kartas džiuginančio rezultato. Susidomėję galimybe pasinaudoti parama miškui įveisti iki birželio pabaigos kviečiami teikti paraiškas. Nacionalinės mokėjimo agentūros specialistai atkreipia miškininkų dėmesį į tai, kad ne visuomet su paraiškomis pateikiami visi reikalingi dokumentai, – jais būtina pasirūpinti iš anksto. Teiktini dokumentai priklauso nuo planuojamos apželdinti mišku sklypo paskirties, taip pat teritorijos, kurioje šis sklypas yra. 

Miškui, jo plėtimui tinkami tiek miško paskirties, tiek žemės ūkio ar kitos paskirties žemės sklypai. 

Jei, pavyzdžiui, planuojama įveisti mišką 5 ha miško paskirties sklype, kuriame miško plotas sudaro 3 ha, o 2 ha yra pievų plotas, tai reikės turėti šio ploto miško želdinimo ir žėlinimo projektą. Projektas paprastai rengiamas pagal Miško atkūrimo ir įveisimo nuostatų 6 priede pateiktą pavyzdį. Jį tvirtina VĮ Valstybinių miškų urėdija. Parama teikiama veisiant medžių rūšis, nurodytas Miško atkūrimo ir įveisimo nuostatų 10 priedo 1 lentelėje, kurioje nurodytos ir medžiams tinkamos augavietės. Pavyzdžiui, nederlinguose, užmirkstančiuose plotuose turėtų būti sodinami juodalksniai, karpotieji beržai. Pasodinus kitas medžių rūšis, gali padidėti miško priežiūros išlaidos, o kartais sodinukai gali žūti. Todėl svarbu, kad miško želdinimo ir žėlinimo projektas būtų įvertintas specialistų. 

Planuojant įveisti mišką, pavyzdžiui, 5 ha žemės ūkio ar kitos paskirties sklype, kuriame miško plotas sudaro 3 ha, o 2 ha yra pievų plotas, kartu su paraiška reikės pateikti ne tik miško želdinimo ir žėlinimo projektą, bet ir Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos leidimą įveisti mišką ne miško žemės sklype. Vientiso želdinamo miško plotas turi būti ne mažesnis kaip 0,5 ha, išskyrus atvejus, kai veisiamo miško plotas ribojasi su mišku. 

Tuo tarpu Natura 2000 teritorijose veisiantis mišką pareiškėjas privalo pateikti išvadą / pažymą, išduotą saugomos teritorijos direkcijos pagal žemės sklypo buvimo vietą, kurioje nurodyta, kad galima veisti mišką Natura 2000 teritorijoje. 

Svarbu žinoti, kad kai želdinama žemė, už kurią prašoma paramos, valdoma bendra, daline arba jungtine nuosavybės teise, kartu su paraiška pareiškėjas turi pateikti notaro patvirtintą visų kitų bendraturčių sutikimą (įgaliojimą). 

Paraiškos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Investicijos į miško plotų plėtrą ir miškų gyvybingumo gerinimą“ veiklos sritį „Miško veisimas“ renkamos nuo kovo 29 d. iki birželio 25 d. Šiais metais antras paraiškų rinkimo etapas numatytas rudenį – nuo rugsėjo 10 d. iki lapkričio 12 d. Daugiau sužinoti apie paramos teikimo sąlygas, reikalavimus pareiškėjams galima NMA straipsnyje.

Naudinga informacija

Parengė: Nacionalinė mokėjimo agentūra

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0