in

Atsakingo verslo dovana Bukiškio bendruomenei: statybvietėje augusios pušys virto patraukliu parku

Pušų persodinimas (Darnu Group)

Kurti modernų miestą išsaugant darnų ryšį su gamta, – tokio principo savo veikloje laikosi nekilnojamojo turto vystymo bendrovė „Darnu Group“. Tvarios idėjos ir atsakingas požiūris į supančią aplinką – vienas svarbiausių įmonės prioritetų, jo ji laikosi ir prasidėjus „Vilniaus verslo parko“ parengiamiesiems statybų darbams.

Didžiulėje 8,5 hektarų teritorijoje, kurioje kitų metų pradžioje iškils modernus unikalios koncepcijos komercinis kompleksas, augo apie 60 pušų. Urbanizuojant teritoriją jas būtų tekę iškirsti, tačiau „Darnu Group“ nusprendė imtis kilnios iniciatyvos – medžius nutarė persodinti, juos padovanojo netoliese verslo centro įsikūrusiai Bukiškio rajono bendruomenei.

„Mums rūpi ne tik verslo poreikiai, bet ir aplinka. Siekiame išsaugoti gamtą, medžius, kurti naujas žalias zonas, kurios būtų patrauklios vilniečiams. „Vilniaus verslo parko“ teritorijoje augusioms pušims radome naujus namus – jas pasodinome prie Bukiškyje esančios Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos, kur palaipsniui bus įrengta specialiai suprojektuota žalioji poilsio erdvė“, – sakė „Darnu Group“ generalinė direktorė Sigita Survilaitė-Mekionienė. 

Praktinio mokymo centrui priklausančioje teritorijoje pasodintos 35 didelės ir dar 25 mažesnės pušys. Čia vėliau mokykla planuoja įkurti sakurų parką, žydinčią pievą, laikui bėgant turėtų būti nutiestas takas, įrengti suoliukai, laužavietė, vaikų žaidimų aikštelė.

„Seniai svajojome, kad šioje vietoje galėtų atsirasti parkas, poilsiui pritaikyta erdvė. Mąstėme apie tai jau kelerius metus, bet planus vis atidėdavome, neturėjome tam nei lėšų, nei pajėgų. Todėl dabar, kai viskas vyksta taip sklandžiai ir operatyviai, galėsime sparčiai judėti į priekį“ – džiaugėsi Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos direktorė Elena Pelakauskienė.

Pušų persodinimas (Darnu Group)

Dabartinėje mokyklos teritorijoje šiuo metu vyksta ir kiti rekonstrukcijos darbai – maždaug po metų čia bus įkurtas bene didžiausias praktinio mokymo centras Lietuvoje, jame vienu metu galės mokytis apie 500 žmonių. 

„Žalia erdvė taps puikia vieta atsikvėpti tarp praktinių užsiėmimų – norime, kad jaunimas jaustųsi motyvuotas, kad turėtų ne tik geras mokymosi, bet ir poilsio sąlygas. Labai džiaugiamės „Darnu Group“ iniciatyva, esame dėkingi ir landšafto dizaineriui, jo pateiktas projektas puikiai atitinka mūsų poreikius“, – sako E. Pelakauskienė.

Naujai sužaliuosiantis parkas bus prieinamas visiems Bukiškio bendruomenės gyventojams, teritoriją ateityje planuojama aptverti, tačiau dienos metu joje galės lankytis visi norintys. 

„Labai džiaugiamės, kad verslas galvoja ne tik apie savo plėtrą, bet ir dairosi teritorijų, kuriose būtų galima išsaugoti žaliąsias zonas. Šios pušys tikrai vertos augti – jos didelės, tvirtos, stengsimės jas prižiūrėti, laistyti, neabejojame – prigis“, – sakė E. Pelakauskienė.

Gamtą sauganti ir puoselėjanti iniciatyva – nebe pirma „Darnu Group“ gerų darbų sąraše. Bendrovė nuolat prisideda prie darnaus ir žalio miesto kūrimo: kasmet imasi sodinti po kelis šimtus medžių, valo upes. 

„Siekiame išlaikyti Vilniaus, kaip žaliausios Europos sostinės vardą, ugdyti atsakingą požiūrį į gamtą, todėl kasmet dovanojame Vilniui žalias erdves, stengiamės išsaugoti medžius, kuriame bendruomenėms pritaikytus parkus“, – sako bendrovės „Darnu Group“ generalinė direktorė Sigita Survilaitė-Mekionienė. 

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0