in

Didžiausią per 56 metus sausrą išgyvenantis Taivanas pradeda normuoti vandenį

Asociatyvi nuotr. (Pexels)

Taivanui kovojant su didžiausia per 56 metus sausra, nuo antradienio pradėta normuoti vandens tiekimą daugiau kaip 1 mln. namų ūkių ir įmonių centriniuose salos regionuose, kuriuose sutelkta daug pramonės pajėgumų. 

Valstybinė vandens tiekimo bendrovė dabar dvi dienas per savaitę ribos vandens tiekimą Taičunge, Miaoli ir šiaurinėje Džanghua apskrityse, o vyriausybė įspėja, jog būtina „rengtis blogiausiam“.

Normavimo dienomis galios įvairūs apribojimai, pavyzdžiui, kirpyklose nebus leidžiama plauti galvos šampūnu, o degalinėse – plauti automobilių.

Vandens trūkumas, kaip manoma, ypač pakenks lustų gamybos sektoriui, kuris gamyboje sunaudoja daug vandens ir kuris tikėjosi padidinti gamybą bei panaikinti visame pasaulyje dėl pandemijos atsiradusi puslaidininkių deficitą.

Taičungo miesto merė Lu Shiow-yen (Lu Šioujen) antradienį pareiškė, jog vyriausybė teiks pirmenybę vandens tiekimui mokykloms, medicinos ir socialiniams centrams.

„Jeigu nesulauksime musoninių liūčių ar taifūno, teks ir toliau normuoti vandens tiekimą ar net padidinti jo mastą ir reikės imtis tolesnių atsakomųjų priemonių“, – pareiškė ji per miesto tarybos posėdį.

Paskutinį kartą Taivanas vandens tiekimą buvo normavęs 2015 metais, kai salą taip pat buvo užklupusi sausra.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0