in

Vokietijos reguliuotojas atmetė šalies aplinkosaugininkų protestą dėl „Nord Stream 2“

Asociatyvi nuotr. (Unsplash)

Vokietijos federalinė jūrinės laivininkystės ir hidrografijos tarnyba (BSH) ketvirtadienį pranešė, jog „atidžiai išnagrinėjusi“ atmetė šalies aplinkosaugos organizacijų „Nabu“ ir DUH prieštaravimus leidimui „Nord Stream 2“ vamzdyno atkarpos tiesimui vienoje Vokietijos išskirtinės ekonominės zonos teritorijoje.

BSH pažymi, jog toks sprendimas reiškia, kad šį projektą vystančiai bendrovei „Nord Stream 2 AG“ išduotas leidimas toliau kloti 16,5 kilometro atkarpą lieka galioti. 

Sausio viduryje BSH išplėtė „Nord Stream 2 AG“ anksčiau išduoto leidimo naudoti pozicionavimo inkaru laivus galiojimą ištisiems metams. Iki tol tokius laivus vamzdynų tiesimui buvo leidžiama naudoti tik nuo gegužės iki rugsėjo.

Aplinkosaugininkai tokį sprendimą užprotestavo, pareikšdami, kad vamzdžių klojimo darbai turės neigiamų padarinių jūros ekosistemai ir paukščių apsaugos teritorijai.

DUH jau paskelbė, jog šio prieštaravimo atmetimą apskųs, o tai vėl pristabdys dujotiekio tiesimo darbus iki teismo sprendimo.

Tuo tarpu Vokietijos transatlantinio bendradarbiavimo koordinatorius Peteris Bayeris (Peteris Bajeris) pasisakė už „Nord Stream 2“ statybos įšaldymą.

„Amerikiečiai tikisi, kad mes ne tik pakeisime retoriką, bet ir kalbėsime veiksmų kalba. Todėl aš pasisakau už moratoriumą „Nord Stream 2“ tiesimui“, – interviu leidiniui „Wirtschaftswoche“ sakė jis.

Pasak P. Bayerio, šio dujotiekio projektas tapo kliuviniu ES ir JAV santykiams.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0