in

Šiek tiek apie sumanius kaimus

Asociatyvi nuotr. (Scanpix)

Ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje toks reiškinys, kaip „sumanus kaimas“, yra naujiena. Aišku vieną, jog šį žodžių junginį mūsų šalyje girdėsime vis dažniau, nes Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) neabejoja – tam bus skiriama ir daug dėmesio, ir lėšų. 

Kaip Seimo Kaimo reikalų komiteto posėdyje minėjo Žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko patarėjas Daivaras Rybakovas, planuojama, jog vienam sumaniojo kaimo projektui gali atitekti ir iki 0,5 mln. eurų.

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Virginija Šetkienė teigė, kad Vyriausybės programoje vartojamas terminas „sumanus kaimas”, nors iki programos buvo svarstoma ką pasirinkti – sumanus ar pažangus.

„Europos komisija (EK) buvo skelbus kelis projektų konkursus ir šie projektai šiuo metu yra įgyvendinami. EK tikslas ir yra sukurti sumanių kaimų konsepciją, išanalizuoti kokie jie gali būti. Nėra tokio tikslaus apibrėžimo, kad šis kaimas yra sumanus, o anas – jau ne”, – pasakojo pašnekovė. 

Anot jos, Lietuvoje tokių projektų, finansuojamų mūsų šalies, nėra, bet yra kaimo bendruomenių, dalyvaujančių tarptautiniuose projektuose šia tema.

„Sumaniems kaimams planuojama skirti lėšas iš Gaivinimo fondo. Suma bus skirstoma per Vietos veiklos grupes”, – sakė V. Šetkienė. 

Agrodiena.lt redakcija

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0