in ,

Seimas paankstino sugriežtintų aplinkosauginių taršos reikalavimų įsigaliojimą

Asociatyvi nuotr. (Unsplash)

Seimas pritarė Aplinkos apsaugos įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIIIP-4723(2), paankstindamas reikalavimus aplinkos taršai vykdant ūkinę veiklą.

Šiuo metu galiojantys teisės aktai neužkerta kelio vykdant ūkinę veiklą teršti aplinkines teritorijas kietosiomis medžiagomis (šalutiniai produktai, nurodyti Atliekų tvarkymo įstatyme, atliekos, žaliavos ir produktai) už teritorijos, kurioje vykdoma leidime nurodyta ūkinė veikla, ribų. Tokį poveikį reglamentuosiančios įstatymo nuostatos turėjo įsigalioti nuo kitų metų pradžios (2020 m. sausio 28 d. priimtas įstatymas Nr. XIII-2795).

Atsižvelgiant į poreikį užtikrinti asmenų konstitucinės teisės į švarią ir saugią aplinką įgyvendinimą, Seimas nusprendė paankstinti šį įsigaliojimą. Priimtais Aplinkos apsaugos įstatymo pakeitimais nustatyta, kad nuo šių metų rugpjūčio 1 d.vykdant leidime nurodytą ūkinę veiklą kietosios medžiagos, tai yra šalutiniai produktai, nurodyti Atliekų tvarkymo įstatyme, už teritorijos, kurioje vykdoma leidime nurodyta ūkinė veikla, ribų gali patekti tik tokiais atvejais, kiekiais ir būdais, kaip tai numatyta leidimo sąlygose ir aplinkos apsaugos normatyvuose bei aplinkos apsaugos standartuose.

Dėl įstatymo pakeitimo tam tikros ūkinės veiklos vykdytojai privalės greičiau įgyvendinti aplinkos taršos prevencijos priemones.

Už pataisas balsavo 121, nė vienas nebuvo prieš, susilaikė 3 Seimo narai.

Parengė 
Informacijos ir komunikacijos departamento
Spaudos biuro vyriausioji specialistė
Saulė Eglė Trembo

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0