in

Siūlo aiškiai apibrėžti, kas gali gauti paramą

Asociatyvi nuotr. (Unsplash)

Seimo narys Tomas Tomilinas ir kaip kurie jo kolegos susirūpino, kad Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatyme nenumačius, kokie konkrečiai žmonės gali gauti paramą visuotinio kačių, šunų bei šeškų ženklinimo metu, kai kurios jautrios socialinės grupės liks be pagalbos. 

Jau yra aišku, kad nuo 2021 metų gegužės 1 d. Lietuvoje turėtų pradėti galioti būtinybė savininkams registruoti bei pažymėti visus turimus augintinius. 

Dar diskutuojama, bet linkstama prie nuomonės, jog ši užduotis būtų atlikta per keturis metus. 

Tam, kad gyventojai būtų motyvuoti ženklinti šunis, kates ir šeškus, siūloma mažas pajamas turinčių asmenų augintinius sužymėti nemokamai. Už šią paslaugą ją atliekantiems asmenims sumokės valstybė. 

Kaip įstatyme numatyti, kas gali gauti finansinę pagalbą, svarstyta ir Seimo Kaimo reikalų komitete. T. Tomilinas įsitikinęs, kad svarbiame dokumente reikia įrašyti konkrečias socialines grupes. Pavyzdžiui, namų ūkiams, kuriuose yra bent vienas asmuo, gaunantis paramą pagal Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą, arba šalpos pensiją, arba papildomą vaiko išmoką, arba pensijų priemoką pagal Šalpos pensijų įstatymą, arba asmuo, priklausantis kitai socialiai remtinų asmenų grupei.

Tam pritarė ir Socialinės apsaugos bei darbo ministerija. 

Kaip tiksliai skambės įstatymo punktas, kol kas nėra aišku. 

Agrodiena.lt redakcija

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0