in ,

Sunkumus išgyvenančio „Agroaves Group“ vadovas J. Jagminas: „Pinigai yra, bet ne mums“

Asociatyvi nuotr. (Unsplash)

„Penkiasdešimt fermų nuo rugsėjo stovi tuščios, nes perdirbėjai iš mūsų nebesuperka paukštienos“, – apie pusę metų trunkančią krizę, sukeltą pandemijos, sakė žemės ūkio kooperatyvo „Agroaves Group“ vadovas Jonas Jagminas.

Jis, kaip ir kiti paukštininkystės ir kiaulininkystės sektoriaus atstovai, su viltimi laukė Vyriausybės pagalbos, bet nusivylė jos skyrimo tvarka. 

„Jaučiu, kad po kelių mėnesių suprasime – pinigai buvo skirti, bet jais negalėjome pasinaudoti“, – sakė J. Jagminas. 

Jis tvirtino nustebęs, jog skirstant finansinę paramą sektoriams, buvo nuspręsta vadovautis dviem pagrindiniais kriterijais – jų pernai sumokėtų GPM ir pelno mokesčiu. 

„Bet juk tai tik du skaičiai iš visos mokesčių lentelės, negalėję būti labai geri, nes ūkiai veiklas nutraukė, o perdirbėjai nuostolių patyrė jau 2020 – aisiais“,  – pastebėjo J. Jagminas. 

 „Nebūkime susikaustę. Grįžkime į Vyriausybę“, – nebijoti keisti sprendimo dėl pagalbos dydžio bei jos teikimo sąlygų ragino ir Vilniaus bei Kaišiadorių paukštynų vadovas Darius Gudačiauskas. 

Kaip rašėme, Vyriausybė pritarė Žemės ūkio ministerijos siūlymui paukštininkystės įmonėms skirti 7,9 mln. eurų, o kiaulininkystės – 4,1 mln. eurų.

Paramą gaus įmonės, kurių apyvarta smuko 30 proc. ir daugiau, o didžiausia suma vienai įmonei neviršys 2019 metais jos sumokėtos gyventojo pajamų mokesčio (GPM) ir pelno mokesčio sumos. Visa paramos suma negalės viršyti 1,8 mln. eurų. Yra ir kitų kriterijų. 

Parama taip bus skiriama kiaulių ir paukščių laikytojams kompensuoti nuostolius už 2021 metų sausio-birželio mėnesius, o didžiausia suma – 225 tūkst. eurų.

„Jei parama bus siejama su sumokėtais pelno mokesčiu ir GPM, ji nebus pakankama.  Sektorius 2020 – ais nebuvo pelningas, todėl sumokėti mokesčiai nėra dideli, o parama priklausys tik nuo vienerių metų mokesčių. Kodėl neįvertinamas ilgametis įmonių įdirbis ir ankstesniais metais mokėti mokesčiai?“, – stebėjosi Lietuvos paukštininkystės asociacijos prezidentas Vytautas Tėvelis. 

Jis pastebėjo, jog ir pati paramos suma yra perpus mažesnė nei sektoriai prašė. 

„Kai kurios įmonės parama apskritai pasinaudoti negalės“, – patikino asociacijos prezidentas. 

Jo nuomone, Vyriausybė dabar neturėtų eksperimentuoti, nes paukštynai yra ne gamykla, kurią galima laikinai sustabdyti, o vėliau be pasekmių atkurti veiklą. 

„Po trijų mėnesių jau gali būti per vėlu“, – pastebėjo V. Tėvelis.

Tuo tarpu ŽŪM ministras Kęstutis Navickas nukentėjusių sektorių atstovams vilčių, kad Vyriausybės sprendimas bus peržiūrėtas, nesuteikia.

„Pirmiausia parama turi pradėti judėti ir, jei nepasieks rezultatų, tuomet tik peržiūrėsime jos skyrimo tvarką“, – patikino ministras. 

Agrodiena.lt redakcija

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0