in

Siūloma leisti ūkininkams dirbti būsimų pramonės parkų žemę

Asociatyvi nuotr. (Unsplash)

Vyriausybė trečiadienį spręs, ar leisti ūkininkams laikinai nuomoti būsimų pramonės parkų sklypus, kad jie galėtų dirbti žemę, kol bus rastas investuotojas.

Šiuo metu Investicijų įstatyme numatyta galimybė nuomoti valstybinės žemės sklypą iki sprendimo steigti pramonės parką, tačiau Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) siūlo, kad ją būtų galima nuomoti iki realaus investuotojo atėjimo. 

„Kad žemės sklypai nedirvonuotų, kad būtų prižiūrimi ir kad teiktų naudą, jie galės būti išnuomoti, kol bus surastas investuotojas“, – BNS sakė ŽŪM Žemės tvarkymo ir melioracijos skyriaus vyriausioji specialistė Inga Puzienė.

„Tikėtina, kad tai bus tie patys ūkininkai, kurie ir iki projekto paskelbimo dirba tą žemę. Jei ten bus numatyta kažkokį plotą paskelbti projektu, tie ūkininkai galės iki realaus investuotojo radimo dar toliau dirbti“, – pridūrė ji.

Pasak I. Puzienės, dabar pramonės parkuose problemų dėl sklypų nekyla, nes didžioji dalis jų yra užimti, todėl pakeitimai aktualesni būsimiems pramonės parkams. 

Ministerijos teigimu, investuotojui nepriklausančiame žemės sklype galėtų būti nustatyti servitutai, suteikiantys teisę tiesti inžinerinius tinklus, kelius ir takus, jais naudotis ir juos prižiūrėti.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0