in ,

K. Navickas su ES ministrais aptars BŽŪP reformą

Asociatyvi nuotr. (Unsplash)

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas antradienį su Europos Sąjungos (ES) ministrais Briuselyje aptars bendrąją žemės ūkio politiką (BŽŪP), su Žaliuoju kursu susijusius fitosanitarijos, miškininkystės klausimus.

ES Žemės ūkio ir žuvininkystės taryboje ministrai aptars Europos Parlamento ir Tarybos derybų dėl BŽŪP eigą, diskutuos dėl tikslingesnio paramos teikimo, bendrosios rinkos organizavimo priemonių, BNS pranešė Žemės ūkio ministerija.

Taryboje taip pat bus kalbama, kaip geriau apsaugoti ES nuo augalų kenkėjų. Lietuva skatina laikytis fitosanitarinių reikalavimų, diegti papildomas apsaugos nuo kenkėjų priemones.

Be to, Lietuva pritaria Portugalijos inicijuojamiems debatams dėl mikroorganizmų panaudojimo kovai su augalų kenkėjais, nes taip galima sumažinti cheminių augalų apsaugos produktų naudojimą.

Taryboje taip pat bus aptarti prioritetai rengiant ES miškų strategiją po 2020 metų. Tiek Lietuva, tiek kitos ES valstybės narės ne kartą išsakė poreikį kuo skubiau rengti naują sustiprintą ES miškų strategiją. 

Autorė Erika Alonderytė

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0