in

Parlamentas planuoja apsispręsti dėl privalomo gyvūnų ženklinimo

Asociatyvi nuotr. (Unsplash)

Seimas ketvirtadienį planuoja apsispręsti dėl privalomo naminių gyvūnų ženklinimo.

Siūloma įstatyme nustatyti, kad katės, šunys ir šeškai turi būti ženklinami mikroschemomis ir registruojami Gyvūnų augintinių registre.

Pagal projektą, už savo augintinio paženklinimą bei įregistravimą atsakys jo laikytojas ar savininkas.

Numatyta, kad įstatymo pataisos pradės galioti šių metų gegužę. Po šios datos atvesti gyvūnai, anot projekto, turėtų būti paženklinti ir registruoti per keturis mėnesius. Iki gegužės 1-osios atvesti katės, šunys ir šeškai turėtų būti paženklinti ir registruoti per metus – iki 2022 metų gegužės 1 dienos, bet ne vėliau kaip iki perdavimo kitam savininkui ar laikytojui.

Jei katės, šunys ar šeškai yra naudojami versliniam veisimui ir yra atvesti iki gegužės 1-osios, jie privalėtų būti paženklinti ir registruoti iki šių metų rugsėjo 1-osios.

Be to, projekte siūloma įpareigoti veterinarijos gydytojus informuoti atsakingas institucijas, kai kyla įtarimų dėl žiauraus elgesio su gyvūnu.

Taip pat Gyvūnų globos ir apsaugos įstatymą norima papildyti nauju apibrėžimu, kas būtų laikoma gyvūnų suluošinimu. Tai būtų veiksmai ar neveikimas, dėl kurių sužalojamos gyvūno kūno dalys, organai ir atsiranda žalingų liekamųjų reiškinių jo fizinei, psichikos sveikatai.

Seimas dar 2012 metais buvo nusprendęs, kad nuo 2016-ųjų visi šunys, katės ir šeškai privalo būti ženklinami mikroschemomis ir registruojami Gyvūnų augintinių registre. Tačiau 2016 metų vasarą Seimas atsisakė nuo metų pradžios įvesto privalomo gyvūnų ženklinimo, motyvuodamas, kad dėl papildomos finansinės naštos „didžioji gyventojų dalis yra tam nepasiruošusi“.

Gyvūnų gerove vėl susirūpinta po pranešimų pernai apie gyvūnų teisių pažeidimus nelegaliose veisyklose.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0