in

Vyriausybė pratęsė paramą ūkininkų draudimui nuo sausrų

Asociatyvi nuotrauka

Vyriausybė trečiadienį pratęsė žemės ūkio draudimo nuo sausros rėmimą šiems metams. 

Žemės ūkio ministerijos siūlymu Vyriausybė šiemet nustatė 6,0 perdraudimo koeficientą. Europos Komisijos (EK) sprendimu šis koeficientas kasmet didinamas 0,5. 

„Priėmus projektą būtų užtikrinamas didesnis pasėlių draudimo nuo stichinės sausros rizikos prieinamumas žemės ūkio veiklos subjektams“, – teigiama Vyriausybės kanceliarijos pažymoje.  

Projektui įgyvendinti papildomų valstybės biudžeto lėšų nereikės. Tam Finansų ministerija yra padėjusi maždaug 2,5 mln. eurų indėlį. 

Dabartinė paramos sistema stichinės sausros atveju skatina ūkininkus mažiau kliautis nuostolių kompensavimu vien tik iš valstybės, bet ir patiems iš dalies prisiimti riziką draudžiant augalus ir pasėlius.

Stichinė sausra yra Lietuvoje didžiausią žalą žemės ūkiui sukelianti meteorologinės rizikos rūšis. 2018 metais dėl jos buvo pagaminta 253 mln. eurų vertės produkcijos mažiau nei 2017 metais, o  2019 metais sausra paveikė daugiau kaip 64 tūkst. ha pasėlių.

Siekiant iš dalies kompensuoti nuostolius dėl 2018 metų sausros, Vyriausybė skyrė 17 mln. eurų (po 8,5 mln. eurų 2019 metais ir 2020 metais). 

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0