in

G. Surplys pasiūlė dalį algos Seimo nariams mokėti paukščiais

Asociatyvi nuotr. (Unsplash)

Kai kurie Seimo nariai ragina šalies gyventojus pirkti lietuvišką produkciją ir taip paremti nuo krizės nukentėjusį verslą bei žemės ūkį. Kai kurie jų siūlo valstybės tarnautojams, pavyzdžiui, Seimo nariams, dalį darbo užmokesčio mokėti lietuviška produkcija. 

Tokia idėja išsakyta trečiadienį Kaimo reikalų komiteto posėdyje, kur aptarta situacija paukštininkystės, mėsos, augalininkystės sektoriuose.  

„Valstietis“ Giedrius Surplys pasiūlė prisiminti smetoniškų laikų pamokas. 

„Smetonos Lietuvoje visi atsimename žąsų krizę. Valstybės tarnautojai, Seimo nariai galėtų pirkti tą lietuvišką produkciją arba gauti atlyginimą dalinai, paukščiais, pavyzdžiui“, – teigė jis. 

Komitetas vadovas Liberalų sąjūdžio frakcijos narys, buvęs „valstietis“ ir Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis taip pat mano, kad šalies gamintojai neturėtų būti palaikomi tik valdžios subsidijomis – prie to turėtų prisidėti ir gyventojai, vartodami lietuvišką produkciją. 

„Turėtume paskatinti Lietuvos gyventojus pasirinkti vis tik lietuvišką produkciją, tokiu būdu užtikrinant labiau gamybą čia, Lietuvoje. Gal net per viešąją erdvę reikia daugiau bendrauti su žmonėmis, kad jie suprastų, kad mūsų gamintojo palaikymas yra ne vien valdžios subsidijos, bet ir mūsų produkcijos vartojimas“, – komitete sakė politikas.  

2018 metų rudenį „valstiečių“ Vyriausybei planuojant mažinti maisto kainas ir didinti konkurenciją mažmeninėje rinkoje, tuometinis žemės ūkio ministras G. Surplys inicijavo vadinamuosius maisto kuponus arba vaučerius, skirtus paremti smulkiesiems ūkininkams, bet idėja nebuvo įgyvendinta.  

Autorė Sniegė Balčiūnaitė

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0