in ,

Kiaulių ir paukščių ūkiams bei įmonėms – 12 mln. eurų paramos

Asociatyvi nuotr. (Unsplash)

Nuo pandemijos nukentėjusiems paukščių ir kiaulių ūkiams bei perdirbimo įmonėms skirta 12 mln. eurų laikinos valstybės pagalbos.

Vyriausybė trečiadienį pritarė Žemės ūkio ministerijos siūlymui paukštininkystės įmonėms skirti 7,9 mln. eurų, o kiaulininkystės – 4,1 mln. eurų, pranešė ministerija. 

Pasak jos, parama padės įmonėms įveikti neigiamas krizės pasekmes, išsaugoti darbo vietas ir aprūpinti Lietuvos gyventojus maistu.

„Noriu pabrėžti, kad tai yra pagalba ne tiktai verslui tiesiogiai, bet tai taip pat yra labai svarbus darbdavys, ypač mūsų regionuose“, – pasitarime kalbėjo žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas. 

Jis kartu paragino gyventojus rinktis Lietuvos ūkiuose užaugintus ir šalies įmonėse pagamintus produktus. 

„Ssektorius tikisi – tą rodo daugiametė patirtis, kad vartojimas didėja kartu su šiltuoju laikotarpiu, tad tikimasi, kad ilgesnės pagalbos nereikės šitam sektoriui. Na, ir aišku, reikėtų paprašyti mūsų gyventojų, renkantis produktus, pasižiūrėti į kilmės šalį, kas iš tikrųjų būtų taip pat parama mūsų šitiems sektoriams“, – ragino ministras. 

Pasak K. Navicko, parama bus skirta įmonėms ir ūkininkams – fiziniams asmenims. 

Paramą gaus įmonės, kurių apyvarta smuko 30 proc. ir daugiau, o didžiausia suma vienai įmonei neviršys 2019 metais jos sumokėtos gyventojo pajamų mokesčio (GPM) ir pelno mokesčio sumos. Visa paramos suma negalės viršyti 1,8 mln. eurų. Yra ir kitų kriterijų. 

Parama taip bus skiriama kiaulių ir paukščių laikytojams kompensuoti nuostolius už 2021 metų sausio-birželio mėnesius, o didžiausia suma – 225 tūkst. eurų. 

Verslininkai anksčiau priekaištavo, kad parama bus siejama su sumokėtais pelno mokesčiu ir GPM, todėl nebus pakankama. Lietuvos paukštininkystės asociacijos vadovas Vytautas Tėvelis praėjusią savaitę sakė, kad sektorius nėra pelningas, todėl sumokėti mokesčiai nėra dideli, o parama priklausys tik nuo vienerių metų mokesčių.

Vilniaus ir Kaišiadorių paukštynų vadovas Darius Gudačiauskas tikino, kad paramos schema nepadės smulkiesiems paukštininkams. Anot jo, paukštynas, kurio apyvarta krito daugiau nei 30 proc., galėtų pretenduoti į 10 mln. eurų paramą, bet jam siūloma tik 1,8 mln. eurų. 

Žemės ūkio viceministras Paulius Lukševičius tuomet teigė, kad lėšos šiai paramai bus paimtos iš Vidaus reikalų ministerijos asignavimų. 

Pasak ministerijos, vidutinės Lietuvos paukščių laikytojų 2020 metų paskutinio ketvirčio pajamos, palyginti su 2019 metų tuo pačiu laiku, krito daugiau nei 20 proc., o palyginti šių ir 2019 metų sausio pajamas, jos sumažėjo daugiau kaip 40 proc.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0