in ,

Vyriausybė spręs dėl paramos kiaulių ir paukščių ūkiams bei įmonėms

Asociatyvi nuotr. (Unsplash)

Vyriausybė trečiadienį ketina svarstyti 12 mln. eurų paramos paukštininkystės ir kiaulininkystės įmonėms koncepciją. 

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) nurodo, kad preliminarus lėšų poreikis paukštininkystei siekia 7,9 mln. eurų, o kiaulininkystei – 4,1 mln. eurų.  

Skelbta, kad dėl koronaviruso krizės kritus produkcijos kainoms, nukentėjusiems paukštininkystės ir kiaulininkystės sektoriams reikėtų bent 30 mln. eurų valstybės paramos. 

Jei Vyriausybė pritars, paramą gaus įmonės, kurių apyvarta smuko 30 proc. ir daugiau, o didžiausia suma vienai įmonei neviršys 2019 metais jos sumokėtos gyventojo pajamų mokesčio (GPM) ir pelno mokesčio sumos. Visa paramos suma negalės viršyti 1,8 mln. eurų. 

Parama taip pat galės būti skiriama kiaulių ir paukščių laikytojams kompensuoti nuostolius už 2021 metų sausio-birželio mėnesius, o didžiausia suma – 225 tūkst. eurų. 

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas praėjusią savaitę žadėjo, kad valstybės pagalbos paketą  kiaulių ir paukščių ūkiams bei įmonėms Vyriausybė turėtų patvirtinti šią savaitę. 

Verslininkai priekaištavo, kad parama bus siejama su sumokėtais pelno mokesčiu ir GPM, todėl nebus pakankama. Lietuvos paukštininkystės asociacijos vadovas Vytautas Tėvelis praėjusią savaitę sakė, kad sektorius nėra pelningas, todėl sumokėti mokesčiai nėra dideli, o parama priklausys tik nuo vienerių metų mokesčių.

Vilniaus ir Kaišiadorių paukštynų vadovas Darius Gudačiauskas tikino, kad paramos schema nepadės smulkiesiems paukštininkams. Anot jo, paukštynas, kurio apyvarta krito daugiau nei 30 proc., galėtų pretenduoti į 10 mln. eurų paramą, bet jam siūloma tik 1,8 mln. eurų. 

Žemės ūkio viceministras Paulius Lukševičius tuomet teigė, kad lėšos šiai paramai bus paimtos iš Vidaus reikalų ministerijos asignavimų. 

Pasak ministerijos, vidutinės Lietuvos paukščių laikytojų 2020 metų paskutinio ketvirčio pajamos, palyginti su  su 2019 metų tuo pačiu laiku, krito daugiau nei 20 proc., o palyginti šių ir 2019 metų sausio pajamas, jos sumažėjo daugiau kaip 40 proc.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0