in , ,

Ministerija: dėl leidimo „Minijos naftai“ Kintuose išgauti naftą dar nenuspręsta

Asociatyvi nuotr. (Unsplash)

Vienai didžiausių šalies naftos gavybos bendrovių „Minijos nafta“ siekiant leidimo Kintuose, prie Kuršių marių, išgauti naftą, Aplinkos ministerija teigia, kad sprendimo šuo klausimu dar nėra.  

Aplinkos ministro patarėjas Marijus Gailius BNS teigė, kad ministerija kol kas neparengė Vyriausybei išvados dėl tokio leidimo. 

„Sprendimo dėl Vyriausybės nutarimo neturime (…) Susitiksime su Šilutės rajono meru. Kada – datos dar neturime“, – BNS sakė jis.  

Geologijos tarnybos direktorius Giedrius Giparas BNS nurodė, kad tarnyba ministerijai yra pateikusi visus suderinti reikalingus dokumentus.

„Yra galimybė įmonei prašyti ir išduoti leidimą be konkurso, nes telkinio riba nueina ir į jų iki šiol turimą plotą“, – pabrėžė tarnybos vadovas.   

Pasak jo, „Minijos naftai“ išdavus leidimą, įmonė galėtų pradėti išteklių paieškas, žvalgybą, o tik vėliau – gavybą. 

„Leidimas nereikš, kad iškart bus vykdoma gavyba“, – BNS teigė G. Giparas. 

„Minijos naftos“ siekiui išgauti naftą Kintuose besipriešinantys vietos gyventojai, gamtininkai ir visuomenininkai sako, kad įmonė nori veikti arti gyvenvietės ir labai gamtai jautrioje „Natura 2000“ teritorijoje. Projekto priešininkai įspėja valdžią ir verslininkus, kad jie aktyviai ir reikliai stebės procesą.

Gamtos fondo vykdomasis direktorius Edmundas Greimas antradienį spaudos konferencijoje Seime teigė, kad nepaisant „Minijos naftos“ patikinimų, kad visi taršos šaltiniai bus izoliuoti keliais sluoksniais, niekada nebus galima apsidrausti nuo avarijų ir kitų nesklandumų.

Kintų bendruomenės narys Andrius Varnas sakė, kad kintiškiai niekada nebuvo griežtai prieš naftos gavybą, bet siūlė verslui gręžti kelis kilometrus nuo kranto, kur statyba netrukdytų žmonėms, o transportas važiuotų aplinkkeliais. 

Kintų seniūnas Antanas Kližentis teigė, kad naftos gavyba planuojama vandens apsaugos juostoje, kurioje ši veikla jau draudžiama įstatymu. Įmonės ketinimus jis vadino agresyvia verslo politika. 

„Minijos nafta“ be konkurso gauti leidimą išgauti naftą Kintuose siekia nuo 2003-ųjų. Paskutinis prašymas Geologijos tarnybai pateiktas prieš metus. 

Bendrovė nurodo, kad dabar naudoja aštuonis naftos telkinius Klaipėdos bei Šilutės rajonuose – Vilkyčių, Šiūparių, Pietų Šiūparių, Dieglių, Pocių, Sakučių, Kiškių ir Agluonėnų vietovėse, kur yra 31 įvairios paskirties gręžinys, tačiau nafta išgaunama iš 15 gręžinių.

„Minijos naftą“ valdo Lenkijos naftos koncerno „Lotos Petrobaltic S. A.“ antrinė bendrovė „Lotos Geonafta“ ir Danijos įmonė „Odin Energi“.    

Autorė Sniegė Balčiūnaitė

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0