in

ES ir JAV užbaigė derybas dėl tarifinių kvotų žemės ūkio produktams koregavimo

Asociatyvi nuotr. (Unsplash)

Europos Sąjunga (ES) ir JAV užbaigė derybas dėl tarifinių kvotų žemės ūkio produktams koregavimo pagal ES skirtą Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) sąrašą, atsižvelgdamos į JK išstojimą iš ES. 

Derybos truko dvejus metus, o jomis buvo siekiama paskirstyti PPO sąraše nurodytas tarifines kvotas žemės ūkio produktams tarp JK ir likusių 27-ių ES dalių, remiantis pastarojo meto prekybos srautais.

Susitarimas apima dešimtis kvotų ir milijardų vertės prekybą, įskaitant prekybą jautiena, paukštiena, ryžiais, pieno produktais, vaisiais, daržovėmis bei vynu.

Komentuodamas iš esmės pasiektą susitarimą, ES žemės ūkio komisaras Januszas Wojciechowskis (Janušas Voicechovskis) sakė: „Džiaugiuosi, kad pasiekėme susitarimą su savo svarbiausia prekybos partnere – JAV. Šiuo susitarimu, sudarytu PPO sistemoje, išlaikyti pradiniai kiekiai, tačiau jie paskirstyti tarp ES ir JK. Tai suteikia tikrumo ir stabilumo žemės ūkio prekybai ir mūsų rinkoms.“

Taip pat komisaras pridūrė: „Man ypač malonu, kad šis susitarimas žymi mūsų prekybos ir ekonominių santykių svarbą. Jis rodo mūsų tvirtą įsipareigojimą dirbti kartu ir dvišaliu, ir PPO pagrindu. Norėčiau padėkoti savo komandai ir kolegoms iš JAV už gerai atliktą darbą.“

ES vykdo panašias tarifinių kvotų paskirstymo derybas su 21 kita partnere, turinčia teisę naudotis šiomis kvotomis, ir jau baigė derybas su Argentina, Australija, Norvegija, Pakistanu, Tailandu, Indonezija ir kitomis šalimis.

Kai Europos Komisija patvirtins ES ir JAV susitarimą, jis bus pateiktas ES Tarybai ir Parlamentui ratifikavimui, kad kuo greičiau įsigaliotų.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0