in ,

Auga kiaulių ir galvijų skerdenų supirkimo kainos

Asociatyvi nuotr. (Unsplash)

Sausio mėnesį kiaulių ir galvijų skerdenų supirkimo kainos augo, o viščiukų broilerių liko nepakitusios. VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro duomenimis, galvijų skerdenų kaina, palyginti su praėjusių metų gruodžiu, pakilo daugiau kaip 4 proc., kiaulių skerdenų – 10 proc.

Vidutinė kiaulių skerdenų supirkimo kaina nuo Europos Sąjungos (ES) vidurkio skyrėsi nedaug – buvo tik 4,4 proc. mažesnė. Lietuvoje ši kaina siekė 122,2 eurus už 100 kg skerdenų, o  ES – 127,9.

Lenkijoje kiaulių supirkimo kaina buvo žemesnė nei Lietuvoje ir siekė 113,06 eurų už 100 kg skerdenų,  tačiau kaimyninėje Latvijoje sausio mėnesį ši kaina siekė 124,42 eurus.

2020–ųjų rodikliai

Šiuose mėsos sektoriuose supirkimo kainų pokyčių tendencijos praėjusiais metais buvo labai panašios. Aukščiausios supirkimo kainos buvo pernai vasarį – kovą, o iki lapkričio kainos akivaizdžiai smuko. Po lapkričio vėl buvo pastebimas neženklus kainų didėjimas. 

Visgi, pastebi Žemės ūkio ministerijos Programinio, projektinio valdymo  ir analizės skyriaus vedėjas Evaldas Pranckevičius, kovo – lapkričio mėnesiais šių mėsos sektorių produkcijos kainos mažėjo nevienodai: kiaulienos supirkimo kainos sumažėjo 42,8 proc.,  vištienos 8,9 proc., o galvijienos – 8,4 proc. 

„Kiaulių supirkimo kainos 2020 m. pirmąjį ketvirtį buvo tais metais aukščiausios. Pagrindinės šios produkcijos supirkimo kainų mažėjimo priežastys – ne tik besitęsianti COVID-19 pandemija, bet ir afrikinis kiaulių maras (AKM). 2020 m. rugsėjo – spalio mėn. užfiksuoti AKM židiniai Vokietijoje (o ji yra didžiau kiaulių augintoja ir kiaulienos eksportuotoja ES) ir kitose ES šalyse sustabdė eksportą į trečiąsias šalis dėl ko susidarė kiaulienos perteklius bendrijos viduje, paskatinęs kainų kritimą“, – teigia E. Pranckevičius.

Prognozuojama, kad ES šalyse šių metų I ketvirtį, palyginti su 2020 m. I ketvirčiu, kiaulių supirkimo kaina  išliks  23,3 proc.  mažesnė ir sieks 1,48 euro už vieną skerdenos  kg. 

„Vokietijos analitikai* prognozuoja, kad Vokietijoje II ir III ketvirčiais skerdenų supirkimo kaina turėtų didėti nuo 1,56 iki 1,62 eurų už skerdenos kg, tačiau taip ir nepasieks 2020 m. lygio. Manome, kad panašios tendencijos bus Lietuvoje“, – teigia ministerijos atstovas.

Naujausiais Lietuvos statistikos duomenimis, kiaulių skerdimų skaičius šiemet (palyginti su 2020 m.) turėtų mažėti 5,4  proc. 

*šaltinis: Die Agrarmarkt Informations-Gesellschaft mbH (AMI), Vokietija).

Daugiau informacijos yra čia.

Parengė: LR žemės ūkio ministerija

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0