in ,

Turgaus prekeiviai gali teikti paraiškas išmokoms

Asociatyvi nuotr. (Unsplash)

Turgaus prekeiviai jau gali pretenduoti į turgavietės mokesčio kompensacijas, siekiančias iki 300 eurų. Tam Vyriausybė numatė 2 mln. eurų, išmokas galės gauti beveik 7 tūkst. prekybininkų.

Kompensacija bus skiriama, jei prekiautojas yra nukentėjęs nuo pandemijos, taip pat nuo pernai rugsėjo iki gruodžio 16 dienos buvo įgijęs verslo liudijimą arba įregistravęs individualią veiklą pagal pažymą, yra pateikęs metinę pajamų deklaraciją už 2019 metus ir atitinka kitas sąlygas.

Numatoma, kad maksimali kompensacija sieks 300 eurų. Viena turgavietės prekybos vieta mėnesiui vidutiniškai kainuoja 155 eurus. 

Ekonomikos ir inovacijų ministerija pranešė, kad prekeiviai iki birželio 1 dienos Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) sistemoje turės užpildyti paraišką, tinkamų paramai sąrašą sudarys VMI, o galutinį sprendimą dėl paramos priims ministerija. 

Vienas prekiautojas galės gauti vieną kompensaciją, nepriklausomai nuo prekyviečių skaičiaus. Numatytų lėšų pakaks 6,67 tūkst. prekybininkų. 

Tokios pat kompensacijos buvo skirtos ir pirmojo karantino metu, tuomet 1,7 mln. eurų gavo 5,7 tūkst. turgaviečių prekiautojų. 

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0