in

NMA kontrolės specialistai kitą savaitę vyksta tikrinti, kaip ūkininkai laikosi kompleksinės paramos reikalavimų

Asociatyvi nuotr. (Unsplash)

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) primena kad artėja kasmetinės patikros dėl kompleksinės paramos reikalavimo – mėšlo ir (ar) srutų kaupimo bei jų neskleidimo laukuose draudžiamuoju laikotarpiu laikymosi. 

Šiemet draudžiama mėšlą ir (ar) srutas skleisti nuo 2020 m. gruodžio 1 d. iki šių metų kovo 20 d. Draudžiamuoju laikotarpiu laukuose negali būti randama neįterpto mėšlo ar srutų. 

Visais atvejais draudžiama mėšlą ir srutas skleisti ant įšalusios, įmirkusios ar apsnigtos žemės.Taip pat mėšlą ir srutas draudžiama skleisti paviršinių vandens telkinių pakrančių apsaugos juostose ir arčiau kaip 2 m iki melioracijos griovių viršutinių briaunų. Paminėti reikalavimai galioja ne tik draudžiamuoju laikotarpiu. 

NMA primena, kad kompleksinės paramos reikalavimų privalo laikytis visi pareiškėjai, gaunantys tiesiogines išmokas, taip pat paramą pagal su plotu susijusias Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemones. Nustačius reikalavimų pažeidimų, sankcijos yra taikomos pagal visą paraišką, tad galima prarasti nemažą išmokų sumą. 

2021 m. dėl COVID-19 ES teisės aktai leido minėtų reikalavimų tikrinimą sumažinti iki 0,7 proc. ūkių (esant įprastinei situacijai, minimalus atrankos proc. yra 1, bet gali būti didinamas, jei randama daug pažeidimų).

Parengė: Nacionalinė mokėjimo agentūra

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0