in

Maisto kainos pasaulyje kyla devintą iš eilės mėnesį – FAO

Asociatyvi nuotr. (Unsplash)

Maisto kainos pasaulyje nepaliaujamai auga devintą mėnesį iš eilės. Vasarį sparčiausiai brango cukrus ir augalinis aliejus, skelbia Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacija (FAO).

Jos skaičiuojamas maisto kainų indeksas vasarį, palyginti su sausiu, pakilo 2,4 proc. iki 116 punktų. Per metus jo vertė išaugo 26,5 procento.

Cukraus kainų indeksas per mėnesį paaugo 6,4 proc., iš esmės dėl riboto tiekimo nuogąstavimų, mažėjant pasiūlai iš pagrindinių gaminančių valstybių bei stabiliai solidžios paklausos Azijos šalyse.

Augalinio aliejaus kainų indeksas pakilo 6,2 proc. ir pasiekė aukščiausią lygį nuo 2012 metų balandžio. Vasarį užfiksuotas palmių, sojų, rapsų ir saulėgrąžų aliejaus kainų šuolis, teigiama FAO ataskaitoje.

Tuo tarpu pieno produktų kainų indeksas padidėjo tik 1,7 proc., o jo augimą lėmė sviesto brangimas dėl didelės Kinijos importo paklausos, išliekant ribotoms eksporto iš Vakarų Europos galimybėms. Tuo tarpu sūrių kainos šiek tiek sumažėjo, be kita ko, dėl padidėjusių atsargų Jungtinėse Valstijose.

Grūdų kainų indeksas per mėnesį pakilo 1,2 procento.

Mėsos kainų indeksas paaugo kukliausiai iš FAO stebimų penkių maisto produktų grupių kainų dinamikos – 0,6 procento. Kiaulienos kainų smuktelėjimą dėl perteklinės pasiūlos nežymiai atsvėrė jautienos ir avienos pabrangimas, sumažėjus pasiūlai.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0