in

Geradariai kviečiami prisidėti prie pagalbos negalią turintiems žmonėms – padovanoti dresuoto keturkojo pagalbą

Baltijos kinologijos centro nuotr.

„Mūsų tikslas – paruoši ištikimą pagalbininką vienišiems žmonės, turintiems negalią, – kalbėjo Martynas Gustaitis, Baltijos kinologijos centro instruktorius, – Šuo yra pirmas žmogaus prijaukintas laukinis gyvūnas, jaučiantis žmogaus emocijas, gebantis pirmas perprasti pavojų bei perspėti ar pagelbėti savo šeimininkui“.

Pašnekovo atstovaujamoje institucijoje šunys rengiami ir padėti žmonėms, kenčiantiems nuo Parkinsono ligos. Augintinis bus šalia, jei žmogui reikės išlaikyti balansą vaikščiojant, nukritus – atsistoti, o praradus orientaciją – pasiekti namus. 

Dresuotas šuo – nepamainoma pagalba ir sergantiems diabetu. Dėl ittin jautrios uoslės ir gebėjimo atpažinti net 1500 skirtingų kvapų, gyvūnas jaučia pakitusį insulino kiekį šeimininko kraujyje bei gali jam priminti apie būtinybę susileisti vaistus. 

Baltijos kinologijos centro nuotr.

Keturkojai taip pat treniruojami padėti vaikams, kurie serga raumenų distrofija, cerebrariniu paralyžiumi ar turi įgimtą plyšį stubure. Jie netgi gali tempti ir neįgaliojo vežimėlį.

Prasidėjus traukuliams, praradus sąmonę ne visada šalia atsiras žmogus, kuris supras, kad prasidėjo epilepsijos priepuoliai. Kaip elgtis šiuo atveju ne dažnas gali ir žinoti. Šuo treniruojamas reaguoti į tokius atvejus: loti, kad išgirstų kiti šeimos nariai, gulti šalia, kad apsaugoti jį nuo sužalojimo arba aktyvuoti užprogramuotą prietaisą – pavyzdžiui, sienoje esantį pagalbos jungiklį.

Jei pamatysite gatvėje šunį, aprengtą liemene su skiriamaisiais ženklais – tai klausos negalią turinčio žmogaus pagalbininkas. Jis moka atpažinti gaisro signalus, telefono skambučius, ir tai, kad kažkas šaukia šeimininko vardą bei apie tai jam pranešti.

Kasmet auga skaičius žmonių, turinčių psichikos negalias. Jiems keturkojis irgi gali padėti. Šuo dresuotojų yra mokomas patraukti žmones iš neramių ir stresą keliančių vietų, primena apie vaistų vartojimo laiką, padeda sumažinti nervinę įtampą. 

Tam, kad paruošti augintinį tarnybai, gali prireikti įdėti pastangų ir darbo nuo devynių mėnesių iki dviejų metų.  Tai atsieina maždaug 15000 eurų.  Šiuo metu padėti žmonėms su negalia treniruojami penki šunys. Ne visi išgali turėti tokį pagalbininką, dėl to norime pakviesti jus padėti paremti šį projektą.  

Všį Baltijos kinologijos centras, sąskaita: LT737300010165849051. Paskirtis: Šunys pagalbininkai.

Jūsų sprendimas gali padėti vienišam žmogui tapti reikalingu.  

Agrodiena.lt redakcija

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0