in

Paukštininkystei ir kiaulininkystei – aiškesni teigiami signalai iš ŽŪM

Asociatyvi nuotr. (Unsplash)

Paukštininkystės ir kiaulininkystės sektorių atstovai apie kritišką savo padėtį jau kalba ne vieną savaitę. Dėl pandemijos sumažėjus mėsos, kuri buvo tiekiama restoranams ir kitoms maitinimo įstaigoms, paklausai, išaugus žaliavų kainoms bei Lietuvos rinką okupavus lenkiškiems gaminiams, nei augintojai, nei perdirbėjai be valstybės paramos neišsilaiko. 

Vakar vieno didžiausių Lietuvos paukštinų, įsikūrusių Kaišiadoryse, savininkai paskelbė svarstą apie įstaigos veiklos nutraukimą nuo gegužės 1 d. Be darbo liktų apie 800 žmonių. Dar keli šimtai asmenų neteks pajamų, nes nebetieks perdirbėjams žaliavos. 

Kurį laiką Vyriausybė ir Žemės ūkio ministerija teigė, kad „dabar Vyriausybės prioritetas – padėti išgyventi mažiausiems vidaus rinkos dalyviams. Ir tik vėliau būtų ieškoma pagalbos galimybių dėl Covido nuostolių patyrusiems eksporto rinkose. Deja, valstybės biudžetas ir skolinimosi limitai riboti. Vertindami tai, rengiame pagalbos paketą, kuris pirmiausiai bus orientuotas į mažas ir vidutines įmones, kurios tiesiogiai nukentėjo nuo LR Vyriausybės įvestų karantino ribojimų”.

Tačiau pastaruoju metu valstybės vadovų pozicija ėmė kisti. Apie tai premjerė Ingrida Šimonytė pranešė spaudos konferencijoje. 

Agrodiena.lt pasikalbėjo ir su ŽŪM ministru Kęstučiu Navicku:

Viešai esate minėjęs specialią paramos programa. Ar, ministre, galite tiksliau įvardinti, kam ji bus skirta? Kokiems sektoriams?

Su Finansų ministerija vyksta derybos dėl paramos  paukštininkystės ir kiaulininkystės sektoriams.

Ar ją rengia tik ŽŪM?

Rengia Žemės ūkio ir Finansų ministerijos.

Kada tikimasi parengti programą? 

Kai bus parengta – informuosime.

Žemės ūkis nukentėjo ne tik dėl eksporto, bet ir vidaus vartojimo sumažėjimo, kurie dar sektoriai, be paukštininkystės ir kiaulininkystės, laukia paramos.

Kol kas deramasi dėl paramos paukštininkystei ir kiaulininkystei, nes šie sektoriai nukentėjo labiausiai.

Agrodiena.lt redakcija

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0