in

Maisto ir veterinarijos tarnyba: didėja paukščių gripo rizika

Asociatyvi nuotr. (Unsplash)

Lietuvos ornitologų draugijai stebint prasidėjusią pavasarinę paukščių migraciją ir pirmuosius šalį pasiekusius ar praskrendančius paukščius, Maisto ir veterinarijos tarnyba įspėja apie augančią riziką naminiams paukščiams užsikrėsti paukščių gripu.

Tarnyba skelbia, jog naminių paukščių augintojai turėtų apsaugoti laikomus paukščius, tinkamai laikytis biologinio saugumo ir kitų reikalavimų.

„Naminiai paukščiai yra ypač imlūs paukščių gripo virusui, todėl paukščių laikytojų prašome įvertinti kylančias rizikas ir dar atidžiau saugoti paukščius nuo šios greitai plintančios užkrečiamosios ligos“, – pranešime sakė tarnybos vadovas Darius Remeika.

Pasak šalies ornitologų, šiuo metu paukščiai intensyviau traukia vakarinėje šalies dalyje, daugiausia pamariu ir pajūriu, kur sniego beveik nelikę, todėl gali nusileisti pasimaitinti. Dar po savaitės ar dviejų jie skris per visą Lietuvą.

Migracijos metu privaloma laikinai laikyti naminius paukščius uždarytus, juos išleisti galima tik į aptvertas teritorijas, nesusisiekiančias su vandens telkiniais.

Tarnybos duomenimis, didelio patogeniškumo paukščių gripas naminių paukščių laikymo vietose šiemet jau nustatytas 24 Europos valstybėse, daugiausia protrūkių kilo Prancūzijoje (409), Vokietijoje (33), Lenkijoje (24), vienas ligos atvejis sausio pradžioje užregistruotas ir smulkiame naminių paukščių ūkyje Lietuvoje.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0