in

Bulvių augintojas apie praėjusius rekordinius šalčius: tai turėtų daryti įtaką ir būsimam derliui

Bulvės/Pranešimo autorių nuotr.

Po ilgos pertraukos šią žiemą Lietuvoje vėl fiksuoti didžiuliai šalčiai reikšmingai ūkio darbų plano nekoreguos, tačiau įtakos šviežiam derliui tikriausiai turės. Daugiau nei 30 metų bulves auginantis ūkininkas Kęstutis Macijauskas sako, kad bulviasodis šiemet greičiausiai vyks įprastu metu, tačiau šalta žiema bulvių augintojams atnešė ir teigiamų dalykų.

Kada vyks bulviasodis, priklausys nuo temperatūros

Šilutės rajone bulves auginantis ir prekybos tinklui „Iki“ jas tiekiantis ūkininkas K. Macijauskas pasakoja, kad bulviasodžiui ruošiasi jau netrukus, tačiau pabrėžia, jog labiausiai tai priklausys nuo oro sąlygų. O jas prognozuoti – nėra paprasta. Jeigu šiluma pradės lepinti anksčiau – bulves taip pat bus galima sodinti anksčiau. Ūkininkas juokauja, kad bulvė – kaip žmogus, mėgsta komfortą, todėl, kad ji augtų, reikalinga ir tam tikra temperatūra. 

„Norint sodinti bulves reikėtų, kad žemė įšiltų ne mažiau kaip iki 5–6, o geriausia 7 laipsnių. Į kuo šiltesnę žemę bulvė sodinama, tuo geriau. Bulviasodžio laikas priklauso tik nuo oro. Bulvės mėgsta patogias, optimalias augimo sąlygas, todėl visada geriau jas sodinti yra į kuo šiltesnę žemę. Tada jos greičiau dygsta, vystosi, auga“, – pasakoja ūkininkas. 

Paklaustas, kokio bulvių derliaus galima tikėtis šiais metais, K. Macijauskas atskleidžia, kad tiek derliaus, tiek bulvių kokybė priklauso nuo gamtos: ne tik nuo bulvių sodinimo laiko, bet ir nuo to, koks oras bus vasarą. Jeigu vasara pasitaiko itin karšta ir oro temperatūra pakils per 25 laipsnius – dirvoje bulvės sustoja augti, o tai nulemia ir kuklesnį derlių. Optimalus oras bulvėms – ne per karšta, su saikingu lietumi. Tuomet derliaus galima tikėtis gausesnio.  

Šalčiai turi įtakos ir būsimam derliui

Pasak K. Macijausko, šalčiais nustebinusi žiema turėtų daryti įtaką ir būsimam derliui. „Šalta žiema žemės ūkiu besiverčiantiems žmonėms yra labai naudinga. Šiemet dėl minusinės temperatūros turėjo sušalti žemėje gyvenantys kenkėjai vabalai ir kiti parazitai. Didelis sniego kiekis dirvai taip pat pasitarnauja į naudą, nes suteikia daug drėgmės. Dėl vyravusių sausrų vandens lygis žemėje buvo labai nukritęs, todėl pastaruoju metu drėgmės tikrai trūko ir tikimės, kad jos suteiks sniegas“, – sako K. Macijauskas.  

Pamaryje dirbantis ūkininkas teigia, kad prognozuojami potvyniai didelės reikšmės būsimam derliui neturės. Vienintelė išimtis būtų, jeigu potvyniai užsitęstų labai ilgai. Ūkininkas planuoja, kad pirmasis šviežias jo bulvių derlius parduotuves pasieks liepą.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0