in

Seimo nario Kęstučio Vilkausko pranešimas: „Seniūno konkurse turėtų būti mažiau politinio atspalvio“

Asociatyvi nuotrauka

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime narys Kęstutis Vilkauskas įregistravo Valstybės tarnybos įstatymo pataisas, kurios koreguotų seniūno atrankos tvarką ir, pasak jo, leistų paskirti tą seniūną, kurio iš tiesų labiausiai pageidauja bendruomenė.

Šiuo metu konkursas seniūno pareigoms gauti vyksta dviem etapais. Pirmojo etapo metu konkurso komisiją sudaro Vidaus reikalų ministerijos atstovai, seniūnaičiai ir savivaldybės administracijos direktorius. K. Vilkauskas teigia, kad taip žmonių nuomonei yra atstovaujama gana gerai, nes seniūnaičiai, išrinkti toje teritorijoje (ne mažiau kaip 3 ir ne daugiau kaip 4), kurie yra arčiausiai tų žmonių. Po pirmojo etapo atrenkami du kandidatai.

Antrojo etapo metu iš dviejų kandidatų vieną pasirenka jau tik savivaldybės administracijos direktorius. „Šiuo atveju jokių kriterijų nebelieka. Dažnai tai būna politinio susitarimo reikalas, priklausomai nuo to, kas sudaro daugumą savivaldybės taryboje ir panašiai. Nutinka taip, kad pasirenkamas asmuo ne visuomet būna tas, kuriam palaikymą išreiškė seniūnaičiai“, – sako Seimo narys.

K. Vilkauskas mano, kad šis dviejų etapų konkursas yra perteklinis ir visai užtenka pirmojo etapo, kur visi komisijos nariai įvertinę kompetencijas ir kitus gebėjimus pasirenka, kas eis seniūno pareigas. „Ir visai nereikia papildomai kankinti to kito kandidato“, – priduria parlamentaras.

K. Vilkauskas savivaldoje dirbo nuo 1996 metų iki šios Seimo kadencijos pradžios, kai laimėjo rinkimus Trakų vienmandatėje apygardoje. 16 metų iš jų seniūnavo, 4 metus buvo seniūnų asociacijos prezidentu.

Parengė: LR seimo kanceliarijos informacijos ir komunikacijos departamentas

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0