in ,

Sudaryta komisija avių ir ožkų veislių keitimo klausimams spręsti

Asociatyvi nuotr. (Unsplash)

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktorius Darius Remeika šį trečiadienį savo įsakymu patvirtino Avių ir ožkų veislių keitimo komisiją ir jos darbo reglamentą. Vasario 17 d. sudarytos komisijos sudėtyje – atstovai iš visų pripažintų avių ir ožkų grynaveislių veislinių gyvūnų veisimo organizacijų, taip pat atsakingi Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro (ŽŪIKVC) bei VMVT specialistai.

Pagrindinis šios komisijos darbo tikslas – spręsti kylančius nesutarimus ar ginčus dėl neteisingai apskaičiuoto avies ar ožkos veislės kraujo laipsnio ar veislės pavadinimo keitimo. Atkreiptinas dėmesys, kad nuo šiol su prašymu išspręsti ginčus ar nesutarimus dėl neteisingai apskaičiuoto avies ar ožkos veislės kraujo laipsnio, veislės pavadinimo keitimo į VMVT kreiptis galės tiek ūkinio gyvūno laikytojas ar savininkas, tiek ir suinteresuota institucija.

VMVT taip pat primena, kad avių ir ožkų veislių nustatymas pagal kraujo laipsnį vykdomas vadovaujantis Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro patvirtintu Avių ir ožkų veislių nustatymo pagal kraujo laipsnį tvarkos aprašu, o norintys pasitikrinti ūkinio gyvūno veislę, gali tai padaryti apsilankę ŽŪIKVC interneto svetainėje šiuo adresu https://ismain.vic.lt/PublicGPSAS.

Parengė: Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0