in ,

Paukščių gripo viruso paveiktų šalių sąraše jau ir Estija

Asociatyvi nuotr. (Unsplash)

Estijos kompetentinga institucija šiandien oficialiai informavo apie šalyje patvirtintą pirmąjį didelio patogeniškumo (H5N8) paukščių gripo atvejį Lenė Viruma regione, naminių paukščių ūkyje, kuriame buvo laikomi 78 paukščiai (vištos dedeklės, perlinės vištos, antys, žąsys ir kalakutai).

Ženklų, kad šis virusas cirkuliuoja Estijos laukinėje gamtoje, buvo pastebėta keliomis dienomis anksčiau, didelio patogeniškumo paukščių gripo virusas nugaišusiai gulbei buvo patvirtintas vasario 12 d.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistų teigimu, šis atvejis tik patvirtina, kad paukščių gripas kelia grėsmę visame Baltijos regione, todėl itin svarbu šalies ūkiuose toliau griežtai laikytis visų biologinio saugumo priemonių: dažnai plauti ir dezinfekuoti rūbus, batus ir įrankius, naudojamus atliekant paukščių priežiūros darbus, vengti tiesioginių kontaktų tarp dirbančiųjų paukštininkystės ūkių viduje ir išorėje, saugoti paukščius nuo kontakto su laukiniais paukščiais, paukščių girdymui nenaudoti vandens iš atvirų vandens telkinių.

Lietuvoje paukščių laikytojams privaloma laikyti naminius paukščius uždarose patalpose, o jei yra būtinybė išleisti į lauką – tai tik į aptvertus kiemus ar aikšteles. Gyventojams nerekomenduojama liesti rastų kritusių arba leisgyvių laukinių paukščių, nepatartina iš rankų lesinti laukinių paukščių. Daugiau rekomendacijų pateikiama VMVT interneto svetainėje čia, kur nuolat atnaujinama ir informacija apie bendrą šio viruso situaciją Europos Sąjungos valstybėse.

Parengė: Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0