in

Seimo pirmininkė su VDU vadovybe aptars žemės ūkio specialistų rengimą

Asociatyvi nuotr. (Aaron Burden/Unsplash)

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen  ketvirtadienį susitiks su Vytauto Didžiojo universiteto vadovybe dėl žemės ūkio specialistų rengimo.

„Seimo pirmininkė, VDU rektorius Juozas Augutis, VDU Žemės ūkio akademijos kanclerė Astrida Miceikienė kalbėsis apie žemės ūkiui svarbių profesijų specialistų rengimą“, – BNS sakė parlamento vadovės atstovas spaudai Paulius Žeimys.

Trečiadienį per Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdį J. Augutis teigė, kad situacija dėl žemės ūkio universitetinio lygio specialistų rengimo yra blogiausia iš visų krypčių.

„Mūsų atlikta analizė rodo, kad du su pusę karto ir daugiau trūkumas yra praktiškai visose kryptyse, visose šakose, susijusiose su žemės ūkiu“, – teigė jis.

Pasak rektoriaus, kolegijose padėtis šiek tiek geresnė, o universitetinis šių specialistų rengimas praktiškai sustojęs.

„Sakyti, kad nėra norinčiųjų studijuoti, negalime. Praėjusių metų ir užpernykštė stojimo analizė rodo, kad apie 250–300 žmonių yra, bet jiems šiek tiek pritrūksta balo. Tai suprantama, nes didžioji dalis yra iš regionų, iš ūkininkų šeimų“, – sakė J. Augutis.

Jis pabrėžė, kad nesant studentų teks atleisti dėstytojus, žemės ūkio mokslininkus, specialistų nesulauks ir žemės ūkis.

VDU rektorius siūlė žemės ūkio specialistais norintiems tapti jaunuoliams, kuriems pritrūksta balų stojant, taikyti išimtį – leisti metus studijuoti kandidato statusu.

„(…) o mes įsipareigotume užpildyti tą trūkumą žinių, kurį jie turėjo, kad atrinktume potencialius kandidatus, kad kuo mažiau būtų nubyrėjimo, taikyti motyvacijos testus, sudaryti atitinkamas sutartis“, – kalbėjo J. Augutis.

Jis vylėsi, kad Žemės ūkio ir Aplinkos ministerijos prisidėtų stipendijomis tokiems studentams.

VDU Žemės ūkio akademijos duomenimis, šiuo metu vidutinis ūkininkų amžius Lietuvoje – 58 metai.

Universitetai 2019–2020 mokslo metais išleido 242 bakalaurus, baigusius žemės ūkio studijų programas. Tuo metu jų poreikis siekia apie 550 specialistų.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0