in ,

Ministras sureagavo į paukštininkystės ir kiaulininkystės sektoriaus siunčiamus grėsmės signalus

Asociatyvi nuotr. (Unsplash)

Paukštininkystės ir kiaulininkystės sektoriaus atstovai nuogąstauja, kad yra marinami sektoriai, kurie iki pandemijos niekuomet nėra kreipęsi ir gavę iš Valstybės jokių subsidijų, tuo tarpu patys į Valstybės biudžetą atneša kelias dešimtis milijonų pajamų ir išlaiko tūkstančius darbo vietų. Tačiau pandemija paveikė taip, kad šie sektoriai balansuoja ties išlikimo riba.

Savo mintis ir pergyvenimus spaudos konferencijoje išsakė Lietuvos paukštininkystės asociacijos vadovas Vytautas Tėvelis, Lietuvos kiaulių augintojų asociacijos vadovas Algis Baravykas, AB Vilniaus paukštynas ir AB Kaišiadorių paukštynas generalinis direktorius Darius Gudačiauskas, Lietuvos kiaulių augintojų tarybos narys Valdemaras Sadaunykas, Žemės ūkio kooperatyvo „Agroaves Group” vadovas Jonas Jagminas.

Poziciją šiuo klausimu agrodiena.lt paprašė pateikti ir Žemės ūkio ministrą Kęstutį Navicką:

„Žemės ūkio ministerija ir aš asmeniškai suprantu nelengvą padėtį paukštininkystės ir kiaulininkystės įmonėse. Dėl patiriamų nuostolių ir galimos pagalbos ne kartą kreipėmės į Ekonomikos ir inovacijų, Finansų ministerijas. Situaciją taip pat aptarėme ir su šių žemės ūkio įmonių ir asociacijų vadovais.

Dėl Covido pandemijos kaip ir kitose šalyse, taip ir Lietuvoje nukentėjo ne tik atskiros įmonės, bet ištisi viešojo aptarnavimo, pramonės, žemės ūkio struktūriniai sektoriai. Dabar Vyriausybės prioritetas – padėti išgyventi mažiausiems vidaus rinkos dalyviams. Ir tik vėliau būtų ieškoma pagalbos galimybių dėl Covido nuostolių patyrusiems eksporto rinkose.

Deja, valstybės biudžetas ir skolinimosi limitai riboti. Vertindami tai, rengiame pagalbos paketą, kuris pirmiausiai bus orientuotas į mažas ir vidutines įmones, kurios tiesiogiai nukentėjo nuo LR Vyriausybės įvestų karantino ribojimų”.

Agrodiena.lt redakcija

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0