in ,

Pavojingas paukščių gripo virusas taip pat nustatytas laukiniams paukščiams Liepojoje

Asociatyvi nuotr. (Mat Reding/Unsplash)

Itin pavojingas paukščių gripo virusas nustatytas dviem nugaišusioms gulbėms iš Liepojos ežero, naujienų agentūrai BNS trečiadienį nurodė Liepojos miesto taryba.

Municipalitetas ragina gyventojus būti atsargius ir jokiomis aplinkybėmis nenešti nusilpusių paukščių namo ar į gyvūnų prieglaudas, nes jei pasirodytų, kad šie paukščiai užsikrėtę, visus paukščius namuose ar gyvūnų prieglaudose tektų sunaikinti.

Gyventojams patariama pranešti apie nugaišusius laukinius paukščius Maisto ir veterinarijos tarnybai, kuri vertins kiekvieną atskirą atvejį ir spręs dėl tolesnių veiksmų.

Vasario 10-ąją Maisto ir veterinarijos tarnyba pranešė, kad dvi nugaišusios gulbės nebylės, rastos viename paplūdimyje Jūrmaloje, sirgo paukščių gripu HPAI. Tai pirmi šalyje užregistruoti laukinių paukščių užsikrėtimo šia liga atvejai.

Vėliau tas pats virusas buvo nustatytas vienai gulbei nebylei kitame Jūrmalos paplūdimyje, dviem gulbėms Lapmežciemo paplūdimyje ir vienam neskelbiamos rūšies vandens paukščiui Jūrmaloje.

HPAI yra viena pavojingiausių gyvūnų ligų, galinti nulemti didelio masto paukščių žūties atvejus. Žmonėms šis virusas nepavojingas, bet gali padaryti ekonominės žalos.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0