in ,

Ant bedugnės krašto atsidūrusio paukštininkystės sektoriaus atstovai iš valstybės atgauti „skolas“ nesitiki

Asociatyvi nuotr. (Jason Leung/Unsplash)

Vis garsiau apie katastrofišką padėtį, į kurią įstūmė COVID – 19 pandemijos pasekmės, prabylantys paukštininkystės ir gyvulininkystės sektorių atstovai tikisi, jog Vyriausybės bei ministerijų atstovai pagaliau išvys realią Lietuvos žemės ūkio situaciją. 

Skaičiuojama, kad šių šakų atstovams padėti iš viso gali prireikti apie 30 mln. eurų. 

Pernai buvusi valstybės valdžia skubos tvarka taip pat žadėjo padėti paukštininkystei ir gyvulininkystei skirdama 20 mln. eurų. Deja, didžioji pagalbos suma  sektorių taip ir nepasiekė. 

Vien 85 proc. lietuviškos perdirbamos paukštienos apimčių įgyvendinančiam „KG Group“ verslui, kuriam priklauso Vilniaus ir Kaišiadorių paukštynai, Vyriausybė planavo pervesti apie 11 mln. eurų. Tačiau paukštynus per metus pasiekė tik daugiau nei 4,4 mln. eurų paramos. 

Abiejų didžiųjų paukštynų vadovas Darius Gudačiauskas agrodiena.lt patvirtino, jog į 2020 – uosius metus nebesižvalgoma ir nesitikima, kad žadėtoji suma žemės ūkį pasieks. 

„Pernai, sulaukę valstybės pažado dėl planuojamos skirti finansinės pagalbos, neatleidome nė vieno iš maždaug 2300 darbuotojų. Bet, lapkričio mėnesį pasibaigus visiems mūsų resursams, o pagalbos planui nevykstant per pusę sumažinome Kaišiadorių paukštyno veiklos apimtis, dalis žmonių dabar prastovose”, – sakė D. Gudačiauskas.

Jo teigimu, jei pagalbos iš Vyriausybės nebus sulaukta, teks uždaryti daugiau nei 700 darbuotojų turintį Kaišiadorių paukštyną. 

Blogiausia tai, pasak pašnekovo, kad nutrauktą procesą, kurio grandinė užtrunka apie 10 mėnesių, vėliau atkurti yra labai sunku. Be to, valstybė netenka ne tik mokesčių, bet ir turi remti darbo netekusius žmones. 

Kaišiadorių ir Vilniaus paukštynai, kuriuose dirba keli tūkstančiai žmonių, kasmet valstybei įvairių mokesčių sumoka 13 – 17 mln. eurų. 

„Ir tai yra daugiau nei mūsų prašoma pagalba“, – pridūrė D. Gudačiauskas. 

35 proc. Lietuvos rinkoje užimantis paukštynų duetas sukuria darbo vietas ir mažesniems paukštienos augintojams bei jos pardavėjams. 

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0