in ,

ŽŪM: mažesnės tiesioginės išlaidos – kuklesni įsipareigojimai

Asociatyvi nuotr. (Anonsmi/Unsplash)

Žemės ūkio ministerija, iš Lietuvos ūkininkų sąjungos gavusi raštą dėl Europos Sąjungos Bendrosios žemės ūkio politikos ir klimato kaitos politikos, pateikė savo poziciją, kurioje tvirtinama, kad mūsų šaliai tenka ne tik mažesnės tiesioginės išmokos, bet ir kuklesni įsipareigojimai. 

„Ministerija sutinka, kad tiesioginių išmokų lygis Lietuvoje yra vienas mažiausių Europos Sąjungoje (toliau – ir ES) ir išliks apie 80 proc. ES vidurkio iki pat 2027 m. Tokioje pat padėtyje yra Latvija ir Estija. Be to, tiesioginių išmokų lygis 2027 m. bus mažesnis nei 90 proc. ES vidurkio ir tokiose ES šalyse kaip Portugalija, Rumunija, Slovakija, Bulgarija, Lenkija, Suomija, Švedija, Ispanija ir Čekija. Nepriklausomai nuo to, ES teisės aktai yra taikomi vienodai visoms šalims. Vis dėlto svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad nėra tokio vieningo bendro reikalavimo visoms šalims narėms „100 proc. įgyvendinti griežčiausius aplinkosaugos reikalavimus“.

ES savo strategijose numatė bendrus siekius, gaires visai ES, tačiau kiekviena šalis, atsižvelgdama į savo startines pozicijas, išteklius bei galimybes, gali siekti minėtų tikslų skirtingomis priemonėmis, jos gali skirtis savo mastu.  Pavyzdžiui, dėl ekologinio ūkininkavimo: ES tikslas yra iki 2030 m. pasiekti, kad bent 25 proc. viso žemės ūkio naudmenų ploto būtų naudojama ekologiniam ūkininkavimui, tuo tarpu Lietuvos siekis yra tik 15 proc. Kiekvienu atveju priimant sprendimus dėl konkrečių tikslų ir priemonių Lietuvoje, Ministerija diskutuoja su žemdirbių savivalda ir, kiek įmanoma, atsižvelgia į pateiktas pastabas“, – rašoma atsakyme Lietuvos ūkininkų sąjungai. 

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0