in ,

Artimiausiomis dienomis prognozuojant didelį šaltį, būtina pasirūpinti gyvūnais

Asociatyvi nuotr. (Annie Spratt/Unsplash)

Šalčio banga išliks visą savaitgalį ir ateinančios savaitės dienomis, todėl labai svarbu nepamiršti ir savo augintinių bei ūkinių gyvūnų, pasirūpinti jų apsauga nuo žvarbių oro sąlygų, šerti kokybiškais, subalansuotais pašarais, duoti atsigerti šilto vandens. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai, vyraujant itin žiemiškoms oro sąlygoms, sulaukia nemažai pranešimų iš gyventojų apie šaltyje lauke pastebimus ir nepakankamai prižiūrimus gyvūnus, todėl dar kartą primena, kaip svarbu elgtis atsakingai.

Pasak veterinarijos specialistų, pačiu šalčiausiu metu net ir prisitaikiusiems prie lauko sąlygų šunims ar ūkiniams gyvūnams labai svarbu sudaryti sąlygas patekti į vidaus patalpas, pasirūpinti užuovėja, sausais pakratais ir pan. Kiemo šunys privalo turėti tinkamo dydžio, sandarias ir šiltas būdas, kurios turėtų būti šiek tiek pakeltos nuo žemės, taip apsaugant nuo drėgmės. Taip pat būtina prižiūrėti šuns kailį, nes purvinas ir sulipęs jis nepakankamai sulaiko šilumą.

Susiruošus pasivaikščiojimams, jei šuo trumpaplaukis ar nepratęs būti labai žvarbiame ore – atitinkamai jį aprengti, o po pasivaikščiojimų lauke augintinio letenas patariama nuvalyti drėgnu rankšluosčiu, nes druska ir kitos cheminės medžiagos, kurios dažnai žiemą naudojamos sniegui ir ledui tirpdyti, gali dirginti pėdų pagalvėles.

Ūkiniams gyvūnams geriausia yra atverti tvarto duris, kad šie galėtų išeiti į lauką savo noru, esant jiems priimtinoms oro sąlygoms. Gyvūnai turi gauti pakankamai maistingo, didesnės energetinės vertės pašaro, nes šalčių metu jiems reikia daugiau maisto kūno temperatūrai palaikyti. Laikomų lauke gyvūnų girdyklas reikia įrengti patalpų viduje, kad vanduo neužšaltų, nes, pavyzdžiui, žiemą atrajojantys gyvūnai dažniausiai šeriami sausais, daug ląstelienos turinčiais, pašarais (t. y. šienu, šienainiu ir pan.), todėl jiems būtina iki soties atsigerti.

VMVT ragina žmones nelikti abejingais ir pamačius, kad gyvūnui tikrai reikia pagalbos, kad jis yra netinkamai prižiūrimas ar laikomas netinkamomis sąlygomis ir dėl to kenčia, nedelsti ir skambinti paliekant pranešimą VMVT nemokamu tel. 8 800 40 403 arba informuoti el. paštu skundai@vmvt.lt, o pastebėjus žiaurų elgesį su gyvūnu – kuo skubiau pranešti policijos pareigūnams.

Parengė: Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0