in

Susiginčijo „Marmaluzi“ gamintoja ir Maisto tarnyba

Asociatyvi nuotr. (Rachel Loughman/Unsplash)

Kūdikiams ir vaikams maisto produktus „Marmaluzi“ bei sulą „Sip Sap” gaminanti bendrovė „Straikas“ teigia susidurianti su biurokratiniais trukdžiais dėl produktų aprašymo ir vadina tai bandymu pakenkti įmonei.

Tuo metu Maisto ir veterinarijos tarnyba teigia, kad įmonės skundai nepagrįsti – ji pastebi tendenciją, kad nustačius pažeidimų, įmonės ieško „užtarimo“ viešojoje erdvėje, taip galbūt  bandydamos nukreipti dėmesį nuo realių pažeidimų.

„Straiko“ teigimu, tarnybai užkliuvo pasakų stiliumi pateikiama informacija apie „Marmaluzi” bei kiti duomenys.

„Pasipylus pirmiesiems kaltinimams rudenį manėme, kad toks VMVT tarnautojų elgesys yra nesusipratimas, kylantis per daug uoliai taikant reglamentų raidę. Teikėme teisininkų paaiškinimus ir gydytojų komentarus, tačiau VMVT į juos nereaguoja, maža to, nesiliauja kabinėtis toliau. Laukiame baudos, tačiau dar tikimės, kad sveikas protas nugalės“, – savo svetainėje teigia įmonė. 

Tuo metu Maisto ir veterinarijos tarnyba sako, kad taikstymasis su pažeidimais ar nepagrįstų išlygų suteikimas vienai įmonei negali būti toleruojamas.

„VMVT laikosi pozicijos, kad šiuo atveju įmonės išsakyti skundai dėl pernelyg biurokratiško požiūrio yra nepagrįsti, nes jai buvo suteiktas pakankamai ilgas (apie pusės metų) terminas trūkumams pašalinti, be to, įmonei nebuvo taikytos jokios administracinio poveikio priemonės laukiant konkrečių korekcinių veiksmų“, – teigia tarnyba.

Pasak jos, nors „Marmaluzi“ gamintojai save pristato kaip smulkią, išskirtinai lietuvišką produkciją gaminančią įmonę, tačiau nemažą dalį žaliavų ji importuoja iš trečiųjų šalių, pavyzdžiui, Baltarusijos.

„Per šešerius veiklos metus ne kartą buvo nustatyta ne tik maisto produktų ženklinimo ar reklamos, bet ir maisto saugos pažeidimų, pavyzdžiui „Marmaluzi“ bulvių košėje su žuvies gabaliukais nustatyta akrilamidų, cukinijų tyrelėje – nitratų“, – teigia tarnyba.

Pernai VMVT nustatė, kad įmonės produktų aprašymuose vartojami draudžiami teiginiai apie jų savybes, maistingumą ir sveikumą.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0