in ,

Valdžios institucijoms kaimo gyvybingumas aktualus

Asociatyvi nuotr. (Unsplash)

Agrodiena.lt šią savaitę jau pristatė ne vieną bendrosios žemės ūkio plėtros (BŽŪP) programos tikslą – aplinkosaugą, konkurencingumą, bioįvairovę, pajamų palaikymą. 

Paskutiniai, bet ne mažiau svarbūs trys BŽŪP tikslai sietini su kaimo gyvybingumu, kaimo bendruomenėmis, verslu, žmonių sveikata ir gyvūnų gerove, mokslu ir skaitmeninimu. 

Kadangi  Lietuvos kaimo vietovės 2015–2019 m. labiausiai Europoje nukentėjo nuo depopuliacijos ir migracijos (gyventojų sumažėjo 8,8 proc.), todėl ypač svarbios yra priemonės, skirtos pritraukti jaunus žmones ūkininkauti, tokiu būdu užtikrinant kartų kaitą. 

„Planuojame ir toliau remti jaunųjų ūkininkų įsikūrimą, skatinti kaimo gyventojus imtis ir ne žemės ūkio verslo. Kadangi jaunieji ūkininkai ir pradedantys verslininkai nėra patrauklūs bankams, bus siekiama jiems padėti teikiant ne tik verslo pradžios paramą, bet ir suteikiant galimybes gauti lengvatines paskolas, garantijas ar kitas finansines priemones”, – sakė Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.

Anot jo, kalbant apie kaimo gyvybingumą labai svarbi nuo 2004 m. Lietuvoje veikianti LEADER programa. 

„Ir ateityje pagrindinė LEADER programos misija turėtų išlikti kaimo ekonomikos skatinimas (kuriant darbo vietas, naujus, inovatyvius verslus), tačiau turime galvoti ir apie VVG įsitraukimą į Žaliąjį kursą, skaitmeninimo paslaugų ,,atnešimą“ ir plėtrą kaime”, – sakė K. Navickas. 

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0