in

Aplinkosaugininkai tiria naują galimos taršos Kuršių mariose atvejį

Kuršių marios (Juliaus Kalinsko nuotr.)

Aplinkos apsaugos departamentas tiria naują taršos Kuršių mariose  atvejį, kai antradienį iš „Klaipėdos vandens“ lietaus nuotekų vamzdžio ištekėjo kol kas nežinomos kilmės teršalai. 

Pasak departamento vadovo pavaduotojo Jurgio Kazlausko, atliekami neplaniniai „Klaipėdos vandens“, „Grigeo Klaipėdos“ patikrinimai, tikrinama versija dėl laivo „Banga“ galimos taršos.

„Vakar apie 16 val. gavus informacijos apie galimą taršą, nuvyko mūsų pareigūnai į įvykio vietą (…), ties lietaus nuotekų išleistuvu, kurį eksploatuoja „Klaipėdos vanduo“. Įvykio vietoje vizualiai buvo matoma galima tarša, kilmė jos iš karto nebuvo nustatyta, buvo iškviesti aplinkos apsaugos agentūros specialistai, kurie paėmė mėginius iš Kuršių marių teršalų kilmei nustatyti“, – spaudos konferencijoje sakė J. Kazlauskas.

Pasak jo, trečiadienio rytą taip pat paimti mėginiai iš lietaus nuotekų išleistuvo ties Smiltynės perkėla, o šiuo metu aplinkosaugininkai, dalyvaujant „Klaipėdos vandens“ specialistams, tikrina įmonės paviršinių nuotekų tinklų šulinius ir ieško galimo taršos šaltino.

„Versijų, kurios tiriamos, yra visos – pradedant statybvietėmis galimomis, kur galėtų būti ta tarša, tuo pačiu pradėtas neplaninis „Klaipėdos vandens“ patikrinimas (…), taip pat pradėtas neplaninis „Grigeo Klaipėdos“ patikrinimas, kurio metu siekiama nustatyti, kaip bendrovė tvarko nuotekas“, – sakė J. Kazlauskas. 

Be to, pasak jo, reaguojant į viešai paskelbtą informaciją, tikrinama versija dėl laivo „Banga“ galimos  taršos, tikrinamos jo operacijos, atliekamos su taršiomis medžiagomis.  

Klaipėdos uosto direkcija trečiadienį pranešė, kad uosto teritorijoje, šalia Naujosios perkėlos apžiūrint krantinę antradienio vakarą buvo pastebėta gelsvos spalvos teršalų. J. Kazlausko teigimu, pirminiu vertinimu, situacija gali būti ta pati. 

 „Grigeo Klaipėdos“ vadovas Tomas Eikinas teigė, kad incidentas nepagrįstai pradėtas sieti su „Grigeo Klaipėdos“ veikla.

„Galiu patikinti, kad ši tarša niekaip nėra susijusi su mūsų bendrove – tą patvirtino dar antradienį vėlai vakare darbuotojų operatyviai atliktas vidinis patikrinimas fabriko teritorijoje. Tuo pačiu noriu pažymėti, kad „Grigeo Klaipėda“ niekada neturėjo fizinės galimybės savo nuotekų tiesiogiai leisti į Kuršių marias“, – komentare BNS sakė T. Eikinas.

Pasak jo, anksčiau įmonės nuotekos būdavo valomos Dumpiuose bei patekdavo į „Klaipėdos vandeniui“ priklausantį kolektorių, iš kurio vėliau buvo išleidžiamos į Kuršių marias. Kadangi šiuo metu bendrovė negali naudotis nuotekų valymo įrenginiais Dumpiuose, visų „Grigeo Klaipėdos“ nuotekų išvalymu rūpinasi „Klaipėdos vanduo“.

„Pastaroji bendrovė ne tik kasdien savo laboratorijoje tiria mūsų nuotekų sudėtį, bet ir turi galimybę nuotoliniu būdu sekti nuotekų kiekius ir kitus parametrus“, – sakė T. Eikinas. 

Anot jo, „Grigeo Klaipėda“ bendradarbiaus su atsakingomis institucijomis ir suteiks visą turimą informaciją jiems aiškinantis, iš kur į Kuršių marias galėjo patekti minėtos nuotekos.

Antradienio duomenimis, tarša vizualiai matoma apie 5 kv. metrų plote. J. Kazlauskas teigė, kad pirminiai duomenys apie galimą taršą turėtų būti ketvirtadienį.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0