in ,

Žemės ūkio ministras nuramino Šilalės rajono ūkininkus: pokyčių bus, bet ne revoliucijų

Asociatyvi nuotr. (Benjamin Jameson/Unsplash)

Šiandien žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas nuotoliniame susitikime su Šilalės rajono ūkininkais aptarė aktualiausias rajono žemdirbiams problemas bei diskutavo visam sektoriui svarbiais klausimais. Ministras nuramino ūkininkus – pokyčių bus, tačiau revoliucijos žemės ūkyje  – ne.

Kalbėdamas apie ketverių metų darbo planus, ministras akcentavo kooperaciją ir trumpąsias maisto tiekimo grandines.

„Norime sukurti prekybos centrams alternatyvią sistemą, kurioje dalyvautų Lietuvos ūkininkai. Skatinti ne vieno produkto gamintojų kooperacijos modelį, o tą, kuris vartotojui suformuotų pilnavertį įvairių maisto produktų krepšelį. Tada būtų patrauklesnis ir paprastesnis ūkininkų dalyvavimas viešuosiuose pirkimuose. Dabar specializuotų ūkių kooperacija vangi. Todėl tokios kooperacijos skatinimas – vienas iš mano asmeninių prioritetinių darbų“, sakė ministras K. Navickas.

Jis akcentavo, o ūkininkai pritarė, kad būtina skaidrinti žemdirbių konsultacijas ir mokymus. Pasak ministro, šios paslaugos neturi būti daugybę metų teikiamos vieno ar dviejų tiekėjų. Gavusios paramą asociacijos pačios turėtų spręsti, kokie mokymai aktualūs vietos ūkininkams. Aptarta ir smulkiųjų pieno gamintojų padėtis bei produkcijos realizavimas. „Sieksime rasti būdą diferencijuoti ir taisykles, ir paramą pieno gamintojams. Norime rasti būdus sumažinat tam tikrus reikalavimus, paskatinti mažuosius pieno gamintojus kooperuotis ir taip patekti į rinką tiesiogiai, be didžiųjų perdirbėjų“, – teigia ministras.

Pokyčiai, anot K. Navicko, laukia siekiant įgyvendinti žaliojo kurso tikslus. Tačiau norima ieškoti ūkininkams finansiškai neskausmingiausių priemonių.

„Norime pradėti projektuoti ilgalaikę paramą pagal ūkio pobūdį ir atsižvelgiant į dirvožemio struktūrą. Tai mes matome kaip finansiškai pačią neskausmingiausią priemonę pasiekti didžiąją dalį žaliojo kurso tikslų. Pavyzdžiui, remti gyvulininkystės ir augalininkystės ūkius, kurie kooperuojasi. Matydami tų mainų naudą dirvožemiui ir klimato kaitai, galėtume tai skatinti“, – teigė ministras. Pasak jo, šių metų paramą ūkininkams lėmė ankstesni sprendimai, todėl pakeitimai galimi nebent kosmetiniai. „Revoliucinių pokyčių nedarysime. Ambicingesnių tikslų bus siekiama palaipsniui“, – sako Kęstutis Navickas.

Parengė: LR žemės ūkio ministerija

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0