in ,

Bitininkai raginami paskubėti teikti paraiškas

Asociatyvi nuotr/ (Eric Ward/Unsplash)

Žemės ūkio ministerija ragina šalies bitininkus nedelsti ir skubėti teikti paraiškas. Jau vasario 1 d. baigiasi paraiškų priėmimas pagal Paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui 2020–2022 metų programos priemones.

Paramą gali gauti bičių laikytojai, bitininkų asociacijos, bitininkų kooperatyvai, mokslo ir studijų institucijos.

Programos priemonėms įgyvendinti 2021 m. iš Europos žemės ūkio garantijų fondo ir valstybės biudžeto skirta  974 228 Eur.

Primename, kad pakeitus programos priemonių įgyvendinimo taisykles, patikslinti ne tik reikalavimai pareiškėjams, bet ir galimų išlaidų sąrašas – jų bus kompensuojama dar daugiau.

Bitininkai gali gauti paramą šioms priemonėms: techninei pagalbai bitininkams ir jų grupėms; kovai su avilių kenkėjais ir bičių ligomis, ypač varoatoze; bičių avilių transportavimo į ganyklas racionalizavimui; medaus fizinių ir cheminių savybių analizei; bičių šeimų atnaujinimui; bitininkystei ir bitininkystės produkcijai skirtoms taikomųjų mokslinių tyrimų programoms; rinkos stebėsenai; bitininkystės produktų kokybės gerinimui, siekiant didinti jų vertę rinkoje.

Patikslintas Paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui 2020–2022 metų programos priemonių įgyvendinimo taisykles galima rasti čia. 

Parengė: LR žemės ūkio ministerija

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Loading…

0